TEATRALNY PONIEDZIAŁEK

15 stycznia duża grupa uczniów naszej Szkoły w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie obejrzała spektakle przygotowany przez artystów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.
Pierwszoklasiści oglądali „Porwanie profesora Gąbki''. Dzieciom bardzo podobały się kolorowe kostiumy, scenografia oraz gra aktorska. Wielu młodych widzów zdeklarowało, że odwiedzi bibliotekę, by wypożyczyć książkę, która opowiada o wyprawie w celu poszukiwania Baltazara Gąbki.
Uczniowie klas piątych obejrzeli spektakl pt. „Książę i żebrak”. Spektakl był interpretacją powieści Marka Twaina przedstawiającą niezwykłą zamianę bliźniaczo podobnych chłopców – dziedzica tronu księcia Walii Edwarda Tudora oraz żebraka Toma Canty’ego. Owa zamiana dała początek wielu przygodom. Okazało się, że życie ludzkie jest przewrotne i pełne niespodzianek. Jednak, aby przeżyć je godnie, trzeba być dobrym człowiekiem, który patrzy sercem bez względu na pochodzenie, majątek czy rodzinę, w której żyje.
W tym samym dniu do „świata teatru” udali się uczniowie klas drugich Gimnazjum. Młodzież obejrzała znany i uwielbiany spektakl Wiliama Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Na scenie można było podziwiać historię niezwykłej, ale zakazanej miłości młodych ludzi z dwóch zwaśnionych rodów Capuleti i Montecchi. Uczniowie z uwagą obserwowali wspaniałą grę aktorską oraz bardzo dobrze wykonaną scenografię. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z aktorami. Rozmowa dotyczyła twórczości Szekspira, teatru elżbietańskiego oraz współczesnych dzieł inspirowanych tragediami mistrza. Na koniec wykonano pamiątkową fotografię.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »