Finał WOŚP

W Szkole przygotowano koncert 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to niezwykle piękna i wartościowa impreza. Mieszkańcy wsi obwodu Szkoły i goście otworzyli swoje serca i wzbogacili konto Fundacji Jerzego Owsiaka o 12 137,10 zł! To nasz kolejny rekordowy wynik. Zrobiliśmy jednak wiele, aby tak tłumnie warto było odwiedzić szkolne patio w niedzielne popołudnie. Już od rana można było wrzucać pieniądze do puszek dwunastu par wolontariuszy przemierzających ulice Kąkolewa, Łoniewa i Grodziska. Od godz. 13.30 Szkoła zaczęła tętnić życiem, chociaż oficjalne otwarcie koncertu nastąpiło o 14.30. Zebranych powitała Pani dyr. Alina Żalik. Układając program, organizatorzy kierowali się wieloletnim doświadczeniem i preferencjami dzieci i ich rodziców. Na scenie pojawiły się więc wszystkie grupy naszych przedszkolaków, z zaangażowaniem śpiewając, tańcząc, recytując. Wystąpili uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej. Podziwialiśmy tańce kilku grup mażoretek, prezentacje zawodniczek taekwondo, pokazy akrobatyczne trzech zespołów. Słuchaliśmy naszych utalentowanych wokalistów i instrumentalistów. Jeszcze świąteczna dekoracja sceny wzbogacona bombkami z czerwonym serduszkiem i girlandą z serc tworzyły wraz z prezentacjami niesamowity klimat. Wiele działo się też wokół sceny. Z inicjatywy rodziców i uczennic z klasy Vb najmłodsi ozdabiali pierniczki, które potem kosztowali i grali w warcaby z naszą utytułowaną zawodniczką. Utalentowane plastycznie dziewczęta wykonywały z nauczycielkami kartki okolicznościowe i wzięły udział w warsztatach zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Wśród najmłodszych ogromnym zainteresowaniem cieszyło się tradycyjnie malowanie twarzy i balony – cudaki zręcznie kręcone przez nauczycielki Przedszkola. Ani chwili odpoczynku nie miały Panie kosmetyczki i fryzjerki. Ich klientkami były uczennice i dorosłe uczestniczki koncertu. Pierwszy raz zaprosiliśmy ze swym warsztatem pracy właścicieli FOTOBUDKI i był to bardzo dobry pomysł. Bardzo podobał się motocykl żużlowy i jego właściciel, zawodnik Unii Leszno, Pan Dominik Kubera, z którym rozmawiano i fotografowano się, a ofiarowana przez gościa czapeczka okazała się bardzo pożądanym prezentem. Równie cenne były inne podarowane przez właścicieli i nabyte przez uczestników imprezy dary: kolacja w Gościńcu u Kowolki, dwa zabiegi w salonie piękności Pani Agnieszki Stachowiak, torty Pań: Justyny Michałowicz, Milli Owsiannej i Agaty Kucharskiej, dwie rodzinne sesje fotograficzne Pani Mileny Popiela, wieczór z bowlingiem w „Dobrodzieju” w Krzemieniewie, grafika Pani Aliny Matykiewicz i dwa obrazy ofiarowane przez Panią Hannę Stachowiak, właścicielkę Galerii HAS w Lesznie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się podkładki pod kubki z wzorami zaprojektowanym przez uczniów, a wykonanymi techniką grawerowania szkolnymi drukarkami 3D.  Jak zwykle oblegana była kawiarenka serwująca domowe ciasto i napoje. Sprzedano wypieki przygotowane  przez rodziców każdego z 26 oddziałów Zespołu Szkół! W organizację i przeprowadzenie imprezy zaangażowali się niemal wszyscy pracownicy Przedszkola i Szkoły, toteż przebiegała ona bardzo sprawnie. W naszej Szkole udowodniliśmy, że jesteśmy społecznością wrażliwą i hojną, że łatwo w nas poruszyć czułe struny wrażliwości, zachęcić do dzielenia się z potrzebującymi. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »