KONKURSOWE KOLĘDOWANIE

Za nami XIII Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy, w którym wzięło udział ponad 90 uczniów z ośmiu szkół. W jasełkowej scenerii z dużym zaangażowaniem prezentowali dawne i współczesne kolędy oraz pastorałki. Ich wykonania były nie tylko elementem konkursu, czyli oceny, ale wpisały się też w piękną tradycję kolędowania, którą staramy się w naszej Szkole kultywować. Bardzo cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli korzysta z naszego zaproszenia i czerpie radość ze śpiewania bożonarodzeniowych pieśni.

Uczestników konkursu serdecznie powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Kąkolewie – P.Alina Żalik. Przez sześć godzin prezentacje młodych wokalistów oceniało jury w składzie: P. Cecylia Glapiak, P. Barbara Kaczmarek-Kryś, P. Paula Juskowiak oraz P. Zbigniew Schulz. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i Rady Rodziców naszej Szkoły, dzięki życzliwości Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna oraz Dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i aniołki – od 13. lat symbol naszego Konkursu.
Jury oczarowała Amelia Śmiejczak. Główną nagrodę, czyli Grand Prix, wręczył jej Pan Burmistrz – Stanisław Glapiak.
P. Alina Żalik Angelice Cichej i dziewczętom z zespołu „Słoneczka” wręczyła Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół w Kąkolewie.
P. Zbigniew Schulz uhonorował Nagrodą Dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej Jakuba Kolańczyka i Zuzannę Małecką.
P. Anna Szyrmer Ninie Żalik i Annie Katarzyńskiej wręczyła nagrodę Rady Rodziców Zespołu Szkół w Kąkolewie.
W kategorii kl. I-III SP zwyciężył Franciszek Skrzypczak, II miejsce zajęła Laura Maśląka, a trzecie Roksana Siama.
W kategorii kl. IV-VI SP najlepsza była Oliwia Juszczak, II miejsce wyśpiewała Anita Sieracka, a trzecie Julia Langner.
W kategorii kl. VII SP i 2. oraz 3. gimnazjum I miejsce przypadło w udziale Ewie Nowaczyk, II – Kornelii Rutkowskiej, a III – Bartoszowi Jabłońskiemu.
W zmaganiach zespołów bezkonkurencyjny był zespół „Róża”, II miejsce wywalczył zespół dziecięcy z Drobnina, a III – zespół „Wesołe pierwszaki”.
Ponadto, doceniając wysoki poziom prezentacji, jury przyznało 12 wyróżnień. Otrzymali je Artur Paizert, Alan Biderman, Bartosz Płaczek, Angelika Chwastyniak, Agnieszka Maćkowiak, Oliwia Borowczyk, Aleksander Samelczak, Wiktoria Kędziora, Julia Schӧpe, Lena Kaczmarek, Wiktora Nojman i Wojciech Wielogórski.
Pięknie dziękujemy również rodzicom naszych uczniów i nauczycielom piekącym ciasta do konkursowej kawiarenki, w której pod opieką P. Marii Joachimiak pracowały Weronika Bojek i Natalia Motuzna. Dziękujemy także P. Elizie Kosmalskiej, która co roku własnoręcznie maluje aniołka na dyplom, czyniąc go niepowtarzalnym. W roli konferansjerów doskonale spisali się Paulina Kosmalska i Wojciech Fischer. Organizacją Konkursu zajęli się P. Dominik Nowacki i P. Anna Poprawska wspierani przez Dyrektor Alinę Żalik.

Organizatorów, mamy nadzieję, że również rodziców i nauczycieli konkursowiczów oraz fundatorów nagród, bardzo cieszą uśmiechnięte twarze wszystkich młodych wykonawców, niezwykłe emocje wyróżnionych oraz miła atmosfera towarzysząca konkursowemu kolędowaniu. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »