Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801287

Śnieg

ZACZYNAMY PRZYGOTOWANIA DO JUBILEUSZU PIERWSZEGO BISKUPSTWA W POLSCE

Trwa właśnie 24. edycja Konkursu Wiedzy Religijnej organizowanego przez Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i klas siódmych. W tym roku przebiega on pod hasłem „Poznań. Chrystus i my (968-2018)”, które jest nawiązaniem do obchodów 1050. rocznicy utworzenia biskupstwa w Poznaniu. Uczniowie mają okazję lepiej poznać historię archidiecezji. Na liście obowiązujących dokumentów nie zabrakło fragmentów Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz Ewangelii według świętego Łukasza. W naszej Szkole pod koniec grudnia w etapie szkolnym konkursu wzięło udział 20 uczniów. Największą wiedzą wykazali się - Krystian Konkiewicz z klasy 3gb, Katarzyna Jarczewska oraz Maja Nędza z klasy VIIa – podopieczni P. Sylwii Walenciak. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym w Lesznie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »