SPOTKANIE Z NAUKĄ

4 lutego po południu (od 1600 do 1800) szkolna scena zamieniła się w laboratorium chemiczne. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu Pana Włodzimierza Prętkowskiego do naszej Szkoły przyjechali pracownicy Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego Pani inżynier Lidia Jabłonka oraz Pan doktor Andrzej Vogt, którzy przeprowadzili niezwykle atrakcyjny pokaz pt. „Różne fazy energii”. Uczniowie (nawet najmłodsi, dla których nazwy fenoloftaleina czy dwuchromian amonu brzmiały jak słowa z obcych języków) z zainteresowaniem słuchali, ze zdumieniem i fascynacją oglądali i chętnie uczestniczyli w doświadczeniach. Bardzo podobało się odczytywanie za pomocą gazu tajemnego listu napisanego atramentem sympatycznym. Zadziwiały przemiany barw różnych substancji. Robiły wrażenie wybuchy, towarzyszące im dymy, pełzające węże i eksperymenty z ultrafioletem. Cel spotkania został osiągnięty. Uczniom ta niezwykła lekcja chemii i fizyki bardzo się podobała. Dyrektor A. Żalik serdecznie podziękowała naukowcom z Uniwersytetu Wrocławskiego i Panu W.Prętkowskiemu za stworzenie naszym uczniom możliwości obejrzenia bardzo interesującego pokazu.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »