DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Od 4 do 8 grudnia odbyły się w naszej Szkole Dni Niemieckie dla klas IV-VII Szkoły Podstawowej i 2. i 3. Gimnazjum. Wszystkie projekty i zadania wykonywane były w języku polskim i niemieckim. Każda klasa przygotowała gazetki przedstawiające sylwetki znanych Niemców. Na drzwiach pojawiły się asocjogramy, dzięki którym uczniowie mogli przypomnieć sobie słownictwo z wielu dziedzin. Każda klasa obchodziła Dzień Niemiecki na jednej z lekcji. Uczniowie przedstawiali prezentacje multimedialne na temat zabytków, klubów piłkarskich, znanych Niemców itp. Osoby chętne brały udział w Wewnątrzszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego i Konkursie na plakat promujący naukę języków obcych. Wielu uczniów wzbogaciło swoją wiedzę nie tylko z języka niemieckiego, ale także o naszych zachodnich sąsiadach.
Wyniki Wewnątrzszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego:
I miejsce - Marta Walenciak, kl. 2 gc
II miejsce - Katarzyna Rosik, kl. 2gc
III miejsce - Liliana Bassa, kl. 2 ga
Wyniki Konkursu na plakat promujący naukę języków obcych:
I miejsce - Nataniel Kaczmarek, kl. VI b
II miejsce - Wiktoria Gawron, klasa V b
III miejsce - Katarzyna Rosik, kl. 2gc.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »