ZMAGANIA Z ŻABKĄ I ŻABĄ

17 listopada prawie sześćdziesięcioro uczniów z klas VI i VII Szkoły Podstawowej oraz 2. i 3. Gimnazjum wzięło udział w Konkursie Złota Żabka i Złota Żaba w dziedzinie literatury i języka polskiego. Zadania – jak zwykle bardzo ciekawe i niełatwe - wymagały polonistycznej wiedzy, znajomości lektur i zasad gramatyki, a także umiejętności myślenia, kojarzenia faktów, dostrzegania gry słów i kreatywności. Szkolna komisja do kolejnego etapu zakwalifikowała Zofię Homską, Zuzannę Pietrowską i Ninę Żalik z kl. VIIa oraz Katarzynę Rosik z 2gc. Do 15 grudnia organizator potwierdzi na podstawie nadesłanych prac zakwalifikowanie dziewcząt do finału. Warto poinformować, że Złotą Żabkę przeprowadzono w 319 szkołach, a Złotą Żabę w 198. Uczennicom gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań. Wszystkich uczniów zachęcamy do mierzenia się z bardzo ciekawymi zadaniami ze Złotej Żabki i Żaby. Można je znaleźć na stronie zlotazaba.pl w zakładce ARCHIWUM.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »