PROJEKT "OTWARTA FIRMA" ZREALIZOWANY

W dniach 13 – 19 listopada odbył się jubileuszowy, już dziesiąty, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Realizowany był jednocześnie w 120 krajach świata. To wielkie przedsięwzięcie miało na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, uczniów.

W projekcie wzięliśmy udział po raz drugi. W roku 2012 zwyciężyliśmy w zaproponowanym w jego ramach konkursie, a przedstawiciele naszej społeczności pojechali do Warszawy, by odebrać nagrodę.

Jako nauczyciele i wychowawcy przykładamy dużą wagę do przygotowania naszych uczniów do dalszej drogi kształcenia prowadzącej do wyboru właściwego dla nich zawodu, dlatego przystąpiliśmy do tegorocznej edycji "OTWARTEJ FIRMY". Uczestniczyli w niej wszyscy nasi uczniowie. Każda z grup wiekowych realizowała inny moduł:

- klasy I – III Poznajemy zawody w miejscu pracy,

- klasy IV – VII Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy,

- klasy gimnazjalne Pracownicy – Przedsiębiorca – Przedsiębiorstwo.

Uczniowie każdego z oddziałów odwiedzili inne miejsce pracy, poznali inny zawód. Rozmawiali z właścicielami lub osobami zatrudnionymi w odwiedzanych firmach o specyfice pracy, o wymaganiach stawianych pracownikom, o kwalifikacjach i możliwościach awansu, rozwoju. Wielu uczniów zadawało pytania, było szczerze zainteresowanych działalnością oglądanego miejsca pracy. Wszyscy, dzieci, młodzież i opiekunowie, spotkali się z życzliwym przyjęciem, kompetentną informacją, serdecznością, za które serdecznie dziękujemy.

Każda z klas przygotowała sprawozdanie z pobytu we wskazanej firmie. Są to bardzo ciekawe prace, które eksponujemy na korytarzu Szkoły.

Fotorelacje z klasowych wycieczek w ramach "OTWARTEJ FIRMY" zamieszczaliśmy na szkolnym fb.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »