TYDZIEŃ J.ANGIELSKIEGO W KL.IV-VII SP I 2.-3. G.

Swoją znajomością i umiejętnościami w zakresie języka angielskiego mieli okazję wykazać się nie tylko najmłodsi, ale również uczniowie klas IV- VII Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści. Działo się niemało. Na lekcjach plastyki dzieci wykonywały prace przedstawiające symbole Londynu, część z nich stanowi ozdobę szkolnego korytarza. Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, czekały na uczniów nowe pytania dotyczące zagadnień kulturowych krajów anglojęzycznych. Pytaliśmy np. jak nazywa się słynna atrakcja turystyczna z nazwą pewnej części ciała czy też, kto jest autorem słynnych słów „Być albo nie być, oto jest pytanie.” Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, a odpowiedzi wrzucali do specjalnie przygotowanych skrzynek. Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego, biorąc udział w Szkolnej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Uczestnicy zmagali się z zadaniami z zakresu słownictwa, gramatyki i wiedzy o krajach anglojęzycznych.
A o to wyniki:
Klasa IV
I miejsca Adrian Jabłoński (IVc) oraz Kamil Andrzejczak (IVa)
II miejsce Adrianna Skrobała (IVa)
Klasa V
I miejsce Emilia Bajer (Va)
II miejsca Lena Kaczmarek (Va) i Alicja Szyrmer (Vb)
Klasa VI
I miejsce Paweł Szczepaniak (VIa)
II miejsce Filip Bassa (VIa)
III miejsce Eryk Kasprzak (VIa)
Klasa VII
I miejsce Nina Żalik (VIIa)
II miejsce Łukasz Szyrmer (VIIa)
III miejsce Mateusz Matysiak (VIIa)
Klasa 2 Gimnazjum
I miejsce Brajan Hylla (2gc)
II miejsca Magdalena Jędrzychowska (2gc) oraz Jan Dudziak (2gc)
Klasa 3 Gimnazjum
I miejsce Olga Żabicka (3gb)
II miejsce Wojciech Fischer (3gb)
III miejsce Kacper Mróz (3gb)
W czwartek 23 listopada w patio Szkoły wybrani uczniowie każdej klasy pięknie zaprezentowali wcześniej wylosowany kraj anglojęzyczny. Uczniowie mieli również za zadanie wykonać flagę danego kraju i ozdobić nią drzwi swojej sali lekcyjnej. Po prezentacji dzieci wzięły udział w quizie przygotowanym przez Panie anglistki. Dzień bez pytania wywalczyły dla siebie klasy IV a oraz VII a.
 Ostatni dzień tygodnia języka angielskiego okazał się równie ciekawy dla naszych uczniów za sprawą wizyty wolontariuszy z Centrum Aktywności Twórczej (CAT) z Leszna. O swoich krajach opowiedzieli nam: Dicle Kaya z Turcji, Rubén Martín z Hiszpanii, Rodolfo z Portugalii oraz David Makhatadze z Gruzji. Wierzymy, ze wolontariusze zachęcili naszych uczniów do intensywnej nauki języka obcego, gdyż, jak sami mogli się przekonać, znając język angielski, można podróżować po całym świecie i z łatwością dogadywać się z wieloma ludźmi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »