TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III

Jak sprawić, by uczniowie przez kilka dni żyli głównie językiem angielskim? Wspaniałą okazją, aby dzieci pokazały, na co je stać, był Tydzień Języka Angielskiego. Rozpoczęła go Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego, która obejmowała słuchanie, rozumienie, pisanie oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych. Ponadto każda klasa wykonała flagę kraju, którego mieszkańcy posługują się językiem angielskim oraz napis w języku obcym nazwy kraju i jego stolicy. Prace wyeksponowano na drzwiach izb lekcyjnych. Następnie w patio Szkoły przygotowano spotkanie, podczas którego uczniowie przedstawili wiersze znanych polskich pisarzy w tłumaczeniu na język angielski m.in.”Kitten”, „Glasses”, „Hippo”, „One,two..”, „Freak duck” i scenki „U lekarza” oraz zaśpiewali piosenki. Uczniowie klas III wykonali rebusy i krzyżówki, które zostaną wykorzystane na zajęciach jako materiał dodatkowy do pracy nad językiem angielskim. Występom towarzyszyła bardzo dobra zabawa, a uczniowie po raz kolejny przekonali się, że warto a nawet należy znać języki obce, aby zdobyć dobrą pracę i bez przeszkód komunikować się z obcokrajowcami. Podziękowania kierujemy do Dyrekcji, rodziców, wychowawców i nauczycieli za wsparcie przy realizacji tego wydarzenia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »