W HENRYKOWIE

21 listopada uczniowie działający w szkolnym wolontariacie z opiekunką Panią Sylwią Walenciak i z Panią Dyrektor Aliną Żalik wybrali się do Międzygminnego Schroniska dla zwierząt bezdomnych w Henrykowie. Ze sobą przywieźli dary zebrane przez uczniów naszej Szkoły. Celem wyjazdu było zapoznanie się z formami pomocy podopiecznym Schroniska.
Po obiekcie oprowadziła ich Pani Dorota Gubańska. Młodzież mogła poznać, czasem tragiczne, historie niektórych psiaków i kociaków oraz realia pracy opiekunów czworonogów.  Uczniowie z uwagą wysłuchali interesujących opowiadań. Był też czas na zadawanie pytań, których wolontariusze mieli sporo. Wycieczka ta uwrażliwiła uczniów na krzywdę zwierząt. Niektórzy na pewno rozważają teraz propozycję zostania Wolontariuszem Schroniska.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »