KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

Jedną z form przygotowania do Święta Patrona Szkoły jest udział uczniów w Wewnątrzszkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie. Wszyscy uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim. Troje najlepszych w etapie klasowym przeszło do dalszych zmagań. Finał odbył się 12 stycznia 2010 r.

Zadania dla uczniów klas I-III SP przygotowała i Konkurs przeprowadziła Pani Ewa Łapawa. Najmłodsi m.in. recytowali wiersz lub śpiewali piosenkę, odpowiadali ustnie na pytania, musieli wykazać się znajomością mapy, rozpoznawali postaci związane z Powstaniem Wielkopolskim. I miejsce zajęli reprezentanci kl.IIb, II miejsce – kl.IIIb, III miejsce klasa IIIa.

Zmagania uczniów klas IV-VI SP nadzorowała Pani Teresa Rosińska. Zadaniem klas było przygotowanie zaproszenia na Święto Patrona Szkoły. Poza tym troje reprezentantów musiało się wykazać wiedzą, podając daty, nazwiska, przyczyny i skutki działań powstańczych. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka. I miejsce wywalczyli uczniowie kl.Vb, II miejsce ich koleżanki z Va, a III miejsce – drużyna VIa.

Gimnazjaliści wykonywali plakat, który miał zachęcić mieszkańców Kąkolewa i okolicy do udziału w Święcie Patrona naszej Szkoły. Pytania dotyczyły bohaterów Powstania Wielkopolskiego, ważnych faktów i dat. Uczniowie musieli się wykazać nie tylko wiedzą, ale i umiejętnością wnioskowania i kojarzenia faktów. Najlepsze były uczennice 3ga, II miejsce zajęli reprezentanci 1ga, a III – drużyna 1gb. Zmagania gimnazjalistów przygotowała Pani Anna Poprawska.

Podczas Święta Patrona Szkoły uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody. Wszystkim gratulujemy wiedzy.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »