SUKCES MAŁYCH RECYTATOREK

9 listopada 2017 r. trzy uczennice naszego Zespołu Szkół wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Mój ulubiony wiersz” zorganizowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie oraz Stowarzyszenie „Możemy” przy wsparciu Powiatu Leszczyńskiego. Był to drugi etap, ponieważ eliminacje wstępne odbyły się w Szkole. Uczestnicy zostali przesłuchani przez komisję konkursową, w skład której weszli nauczyciel języka polskiego, instruktor aktorstwa i reprezentant Powiatu. W konkursie wzięło udział 30 dzieci z 12 szkół. Jagoda Fiszer z klasy Ia przedstawiła wiersz Jana Brzechwy „Koziołeczek”, Amelia Banaszak z klasy IIa „Jajko” tegoż autora, a Maja Weiss z klasy IIa „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Dziewczynki pracowały z  rodzicami oraz wychowawczyniami: Paniami Ewą Łapawą i Agnieszką Andrzejewską-Śmiejczak. Podczas konkursu zaprezentowały się wspaniale, za co zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Miło nam poinformować, że obie drugoklasistki zakwalifikowały się do ścisłej dziesiątki finalistów i wystąpią już 22 listopada na gali finałowej. Gratulacje!

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »