V GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ

6 listopada w Zespole Szkół w Kąkolewie odbył się V Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Jest to twórcze, artystyczne, ale i koleżeńskie spotkanie uczniów szkół Gminy Osieczna: Zespołu Szkół w Świerczynie, Szkoły Podstawowej w Osiecznej i Zespołu Szkół w Kąkolewie. Pomysłodawczynią Przeglądu była i nadal czuwa nad jego organizacją Dyrektor Alina Żalik. Patronat honorowy obejmuje co rok Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Stanisław Glapiak. Uczestnicy, w tym roku było ich 51, tworzą zespół o nazwie „Trójdźwięki”. Najpierw biorą udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez nauczyciela muzyki Dominika Nowackiego, podczas których uczą się dwóch utworów, a potem, w ramach koncertu, prezentują własne interpretacje piosenek żołnierskich i o ojczyźnie. Spotkania dają śpiewającym dzieciom wiele radości i możliwość prezentacji swojego talentu. Wszyscy uczestnicy Przeglądu wyjeżdżają z Kąkolewa z pięknymi dyplomami i upominkami. W minionych latach były to książki i płyty, w tym roku kalendarze z okolicznościową naklejką. Największą nagrodą dla uczniów jest jednak możliwość prezentacji wyuczonych utworów podczas środowiskowych i gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Współorganizatorem muzycznego spotkania uczniów Gminy Osieczna jest Zbigniew Schulz dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej. Część koncertową prowadziły Dominika Maciejczyk i Marta Ratajczak.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »