INTEGRACYJNE SPOTKANIE

Uczniowie klasy VII a kreatywnie, miło i pożytecznie spędzili piątkowe popołudnie i wieczór. Nowej wychowawczyni zależało, by lepiej poznać swoich podopiecznych i zintegrować klasę. Uczniowie, wykonując „paluszkowe portrety” siebie i swoich bliskich, pokazali, kim są, jacy są i co jest dla nich najważniejsze. Prace plastyczne były punktem wyjścia do ciekawych, czasami zabawnych, mniej lub bardziej rozwiniętych słownych autoprezentacji. W wyniku dyskusji o wartościach zredagowano klasowy kontrakt, ujęto w nim pożądane postawy, dzięki którym atmosfera w klasie będzie dobra, sprzyjająca nauce i wszechstronnemu rozwojowi. By uświadomić sobie, że podstawą efektywnej współpracy jest zaufanie, uczniowie budowali mosty, pod którymi swobodnie i bezpiecznie mogła przejść wychowawczyni. Najwięcej emocji i radości dostarczyło siódmoklasistom wspólne przygotowywanie zdrowej kolacji. Zielone, czerwone i białe kanapki nie tylko pięknie wyglądały, ale wspaniale smakowały. Jesienna, aromatyczna, rozgrzewająca herbata z miodem, pomarańczą i imbirem szybko zniknęła z dzbanków. Na zakończenie uczniowie oglądali fragment (na całość zabrakło czasu!) filmu o młodej surferce.
Najlepszą oceną klasowego spotkania były uśmiechnięte twarze uczniów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »