KĄKOLEWSKI FINAŁ WOŚP

10 stycznia zagraliśmy w XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Mimo zaśnieżonych dróg i chodników do kąkolewskiej sali wiejskiej przybyło bardzo dużo osób. Otworzyli swe serca i wsparli leczenie dzieci z chorobami onkologicznymi.

 Przygotowane atrakcje: 

- przedstawienie kukiełkowe pt. „Jak w Kąkolewie odczarowano krowę” wystawione przez uczniów pod kierunkiem Pań E.Łapawy i S.Praczyk,

- występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Kąkolewo,

- pokaz układów tanecznych w wykonaniu Mażoretek,

- kolędy, pastorałki i piosenki zimowe w wykonaniu uczestników V Międzyszkolnego Konkursu Śpiewaczego,

- tańce w wykonaniu uczniów klas Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa, IIIb, których przygotowały Panie wychowawczynie,

- koncert piosenek w języku angielskim i niemieckim.

 Poza tym zaśpiewać mógł każdy chętny uczestnik imprezy. Wszyscy – pod kierunkiem P.D.Nowackiego – uczyli się śpiewać piosenkę pt. „Dzwonki sań”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, w której sprzedawano pyszne domowe wypieki rodziców i nauczycieli. WOŚP można też było wesprzeć, kupując prace plastyczne naszych uczniów oraz serwetę wykonaną przez P.S.Szlenkier – emerytowanego nauczyciela naszej Szkoły. Prowadząca imprezę Dyrektor A.Żalik licytowała też czekoladki z nadrukiem Szkoły oraz tort upieczony przez Pana Dudzika. Ostatnim punktem było światełko do nieba.

 Dzięki zaangażowaniu i otwartym sercom wielu ludzi kąkolewski XVIII Finał WOŚP można uznać za bardzo udany. Cytując Jurka Owsiaka, trzeba powiedzieć: „Oj, działo się, działo!”

Na szczytny cel udało nam się zebrać: 4767,74. Dziękujemy!

 FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »