"TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA!" BIERZEMY UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE EDUKACYJNYM

Zespół Szkół w Kąkolewie wespół z trzystoma szkołami z całej Polski bierze udział w Programie Edukacyjnym Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – Twoja sprawa.” Celem inicjatywy jest poszerzanie wiedzy na temat skutecznej ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz prawa prywatności. Przez cały rok szkolny uczniowie wraz z nauczycielami będą wykonywali szereg zdań. Wspólnie zorganizują Dzień Ochrony Danych Osobowych, wezmą udział w konkursach, zaprojektują ulotkę. Wszystko po to, by pod koniec roku szkolnego poczuć się świadomymi i odpowiedzialnymi za swoje słowa i czyny młodymi ludźmi. Jeżeli jeszcze nie wiesz, co to są cyfrowe ślady, GIODO, frapping, profilowanie, etykieta, targetowanie – nie frapuj się! „Twoje dane – Twoja sprawa” rozwieje wszelkie wątpliwości. Życzymy udanej zabawy i przyjemnego zdobywania wiedzy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »