PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE

W tym roku nie przygotowaliśmy tradycyjnych jasełek, lecz osadzone we współczesnych czasach przedstawienie bożonarodzeniowe. Nie było pastuszków, anielskie trąby nie obwieściły narodzin Bożego Syna, nie przybyli dostojni Trzej Królowie, Józef i Maryja nie szukali z trudem w Betlejem miejsca na nocleg. Rezygnując z tradycyjnej formy, chcieliśmy pokazać, że Jezus z ogromnym trudem szuka miejsca w naszych sercach, bo - jak bohaterowie naszego przedstawienia - pędzimy, nie widomo dokąd i po co, skupiamy się na pracy i pomnażaniu majątku, rodzinę i przyjaciół odstawiamy na boczny tor, zaniedbujemy bliskich, kłócimy się, w naszych relacjach z innymi ludźmi brakuje serdeczności i życzliwości, bywa, ze pozostajemy obojętni na czyjąś krzywdę, bywa, że krzywdzimy, filozofujemy, wymądrzamy się, dyskutujemy nad tym, co oczywiste, a dorabiamy teorię do absurdów, mamy czas na przedświąteczne zakupy i porządki, a na otwarcie serc brakuje nam i czasu, i sił, i chęci…

Przedstawienie bardzo podobało się zaproszonym gościom i mieszkańcom Kąkolewa oraz okolicznych wsi, którzy zobaczyli je 18 grudnia i uczniom Zespołu Szkół w Kąkolewie, dla których wystawiono je 22 grudnia. Do zmuszającego do refleksji przedstawienia dołączono przeplatane kolędami, pastorałkami i piosenkami zimowymi życzenia świąteczne. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd.

Scenariusz przygotowały i przedstawienie wyreżyserowały Panie S.Walenciak i A.Poprawska. Oprawa muzyczna to efekt pracy Pana D.Nowackiego. Najmłodsi uczniowie uczyli się tańczyć pod kierunkiem Pani S.Pietrowicz. Scenografię przygotowały Panie E.Kosmalska i E.Łapawa przy pomocy Panów konserwatorów. Młodych aktorów można podziwiać, przeglądając fotogalerię.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »