V MIEDZYSZKOLNY KONKURS ŚPIEWACZY

14 grudnia odbył się V Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy. Wzięło w nim udział pięćdziesięcioro troje uczniów z ośmiu szkół. Rywalizowali w czterech kategoriach. Śpiewali kolędy, pastorałki lub piosenki zimowe. Ich występy oceniało jury w składzie: Pani Cecylia Glapiak – Wicedyrektor ZS w Kąkolewie, Pani Anna Szabała – dyrygent chóralny i nauczyciel muzyki oraz Pan Zbigniew Schulz – muzyk multiinstrumentalista. Nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – Pan Stanisław Glapiak oraz Dyrektor ZS w Kąkolewie – Pani Alina Żalik. W organizacji Konkursu pomogli również Stowarzyszenie POMOC i Pan Zbigniew Konopa – właściciel HASIM-u. Przyznano następujące nagrody:

Klasy I-III SP

I miejsce – Mikołaj Woźniak

II miejsce – Alicja Sikorska

III miejsce – Julia Maciołka

Wyróżnienie: Joanna Szczepańska

Klasy IV-VI SP

I miejsce – Irmina Siniecka

II miejsce – Joanna Michałowicz

III miejsce – Zofia Nowaczyk

Wyróżnienia: Anna Mąka, Joanna Gruszeczka

Klasy I-III G

I miejsce – Bartosz Dwornik

II miejsce – Magdalena Katarzyńska

III miejsce – Aneta Stachowska

Wyróżnienia: Ewa Adamczyk, Daria Kędziora, Matylda Hołoga, Patrycja Kasińska

Zespół śpiewaczy

I miejsce – „Wesołe Nutki”

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – „Jemiołki”

GRAND PRIX – „Wesołe Nutki”.

Przesłuchania konkursowe – piękne wykonania kolęd, pastorałek i piosenek zimowych – które odbyły się w jasełkowej dekoracji szkolnego patio, uczestników Konkursu i wszystkich słuchających wprowadziły w świąteczną atmosferę. Pani Annie Poprawskiej i Panu Dominikowi Nowackiemu Dyrektor Alina Żalik podziękowała za zorganizowanie pięciu już edycji Międzyszkolnego Konkursu Śpiewaczego.

FOTORELACJA 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »