INTERAKTYWNE KINO

6 listopada uczniowie klas II a i II b SP w interaktywnym kinie Cinema Park w Poznaniu wzięli udział w edukacyjnym programie „Królestwo zwierząt – odkrywaj dziką naturę każdym zmysłem”. Zajęcia trwały trzy godziny. W ich trakcie dzieci odwiedziły sześć sal i przeżyły niezapomniane atrakcje. Oto etapy ich wędrówki: - „Sala Ruchu – W głębiach oceanu” – Uczniowie poznali podwodny świat, morza i oceany odkryły przed nimi swe piękno. Przemierzyli wodne otchłanie: od najciemniejszych miejsc w okolicach Arktyki po kolorowe, tropikalne laguny. - „Sala Interakcji – Akademia Zwierząt” – Drugoklasiści uczestniczyli w interaktywnej grze, podczas której odpowiadali na wiele interesujących pytań dotyczących zwierząt oraz środowiska, w którym żyją. Dowiedzieli się, które są największe, które najmądrzejsze, które najbardziej niebezpieczne, a które najbardziej dzikie. – „Sala Muzyki – Zwierzęce rozmowy” – Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób zwierzęta porozumiewają się ze sobą oraz jak tworzy się muzykę i dźwięki imitujące wydawane przez nie odgłosy. Otrzymali wskazówki, które pozwolą właściwie interpretować warczenie, skowyt, wycie czy ćwierkanie. – „Sala Wyobraźni – Dżungla Amazonii” – Dzieci podróżowały po afrykańskiej sawannie i amazońskiej dżungli. Poznali dzikie gatunki zwierząt zamieszkujące te tereny oraz panujące tam zwyczaje. – „Sala Inspiracji – Gatunki zagrożone” – Dzięki pobytowi w tej sali młodzi widzowie poznali ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili badaniom, które mają na celu ocalenie zwierząt, którym grozi wyginięcie. – „Sala 3D – Świat z lotu ptaka” – Wspólnie z ptakami wyruszyli w podniebną podróż, towarzysząc im w corocznej migracji. Dzięki trójwymiarowej technologii wzbili się ponad chmury i szybowali ramię w ramię, a raczej skrzydło w skrzydło, z ptakami. Multimedialna Platforma edukacyjna, dzięki której możliwe były te zajęcia, to doskonałe narzędzie propagujące twórcze myślenie i pobudzające umysły młodych ludzi. Nauka połączona z zabawą pomaga szybciej przyswoić wiedzę i kształtuje nowe umiejętności. Dzieci z wycieczki, którą zorganizowały wychowawczynie: P.E.Łapawa i P.I.Markowiak, wróciły bardzo zadowolone i z głowami pełnymi nowych wiadomości.

[Informacja od P.E.Łapawy]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »