I MIEJSCE W ZBIÓRCE BATERII

30 listopada w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Osiecznej podsumowano piątą edycję międzyszkolnego konkursu „Bądź przyjacielem środowiska” w kategorii zbiórki zużytych baterii  i akumulatorów małogabarytowych. Przez cały miniony rok uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej sumiennie i z dużym zaangażowaniem zbierali baterie. I udało się, zajęli pierwsze miejsce w gminie Osieczna. Zbiórka prowadzona była w klasach i czuwali nad nią wychowawcy, a akcję koordynowała P. I. Fiebich. W nagrodę uczniowie otrzymali cztery urządzenia DVD, które ufundowała Gmina Osieczna, a wręczył zwycięzcom Pan Burmistrz Stanisław Glapiak. W uroczystości uczestniczyła Pani Dyrektor Alina Żalik, która złożyła uczniom serdeczne gratulacje. Tradycyjnie zwycięska szkoła zobowiązana jest przygotować tematyczną część artystyczną . Dzieci z Kąkolewa wystawiły minispektakl pt. „Wysypisko śmieci”, którego treść powinna wszystkim uświadomić, że niektóre rzeczy zalegające na wysypiskach nie powinny tam trafiać, lecz po przetworzeniu można je ponownie wykorzystać. Przedstawienie wyreżyserowała P. I. Fiebich.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »