"DZIKA POLSKA"

18 listopada uczniowie klasy VIa oraz przedstawiciele klas VIb i Va razem z Panią I.Fiebich obejrzeli wystawę pt. „Dzika Polska” i wzięli udział w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Lesznie. Zobaczyli wiele pięknych wielkoformatowych zdjęć ukazujących najdziksze, najcenniejsze i najbardziej naturalne obszary Polski. Przyglądając się fotografiom, zauważyli, jak bardzo ulotne jest piękno poszczególnych miejsc. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach towarzyszących wystawie. Rozmawiali na temat negatywnej i pozytywnej roli człowieka w środowisku przyrodniczym. Uzyskali wiele ciekawych informacji o miejscach cennych przyrodniczo i o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą człowiek i jego bezmyślne postępowanie. Po raz pierwszy zobaczyli Mapę Dzikiej Polski, która ukazuje zarówno miejsca, gdzie wciąż jeszcze można obserwować dziką przyrodę, jak i wskazuje czynniki ją niszczące. Ta mapa będzie podlegać ciągłej aktualizacji i stanie się – zgodnie z zasadą „Myśl globalnie – działaj lokalnie” – drogowskazem działań społecznych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »