ODDANIE BOISK I OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

        10 listopada 2009 r. to bardzo ważna data dla naszej szkolnej i lokalnej społeczności.

         Uroczyście oddano do użytku boiska do koszykówki i siatkówki. Symboliczną wstęgę przecinali: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – Pan Stanisław Glapiak, były Dyrektor Szkoły – Pan Alojzy Karolczak, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Justyna Katarzyńska oraz obecna Dyrektor Szkoły – Pani Alina Żalik. Obiekt poświęcił ks. Ryszard Kuchta. Następnie – już w patio Szkoły – Dyrektor Alina Żalik przypomniała historię budowy kompleksu boisk oraz podziękowała inwestorom, wykonawcom i sponsorom: Burmistrzowi Miasta i Gminy Osieczna – Panu Stanisławowi Glapiakowi, Przewodniczącemu osieckiej Rady Miejskiej – Panu Romanowi Lewickiemu, Panu Dominikowi Wilerowi, Panu Henrykowi Siepakowi, Pani Barbarze Kędzierskiej, Pani Wandzie Nowak, Panu Januszowi Jeske, Pani Marii Piskorek, Panu Markowi Przybylskiemu oraz Radzie Rodziców. Dyrektor Alinie Żalik za ogromne zaangażowanie w budowę boisk i doprowadzenie przedsięwzięcia do szczęśliwego finału podziękował Pan Burmistrz – S.Glapiak. W imieniu uczniów i rodziców  krótkim przedstawieniem wyraziły  wdzięczność Joanna Kosmalska i Natalia Szramiak. Przygotowała je Wicedyrektor Cecylia Glapiak. Najmłodsi uczniowie, tańcząc i śpiewając, zachęcali do aktywnego stylu życia i korzystania z boisk. Układ przygotowali pod kierunkiem Pani Sławy Pietrowicz. Panu Burmistrzowi, pani Bożenie Zbiorczyk – Dyrektorce kąkolewskiego Przedszkola Samorządowego i Panu Andrzejowi Głowackiemu – Dyrektorowi Zespołu Szkół w Osiecznej należą się podziękowania za prezenty – piłki, które z pewnością zostaną na boiskach wykorzystane. 

 

FOTORELACJA 

           Druga część uroczystości prowadzonej przez Wicedyrektor Cecylię Glapiak to tradycyjna wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na szkolnej scenie wystąpiły, wykonując po trzy pieśni patriotyczne, kąkolewskie chóry „Senior” i „Wrzos”. Członkowie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Kąkolewo zaprezentowali ludowe piosenki i tańce. Uczniowie przygotowali przedstawienie pt. „Przed trybunałem historii”. Widzowie byli świadkami rozprawy sądowej, podczas której oskarżano Rosję, Austrię i Prusy o uśmiercenie Polski na 123 lata. Dopełnieniem wystąpień prokuratora, obrońcy, sędziego i oskarżycieli posiłkowych – bohaterów czasów zaborów były wykonane przez szkolny chór pieśni. Spektakl miał skłonić wszystkich widzów do zastanowienia się, czy jesteśmy dobrymi obywatelami. Scenariusz napisała i przedstawienie wyreżyserowała Pani Anna Poprawska, oprawa muzyczna to dzieło Pana Dominika Nowackiego, a scenografię wykonały Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa. Zgodnie z tradycją zakończyliśmy wieczornicę wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych, któremu przewodził pan Dominik Nowacki. Uczniowie złożyli również wieńce i zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej. Tę uroczystość dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich pracowników Szkoły można uznać za bardzo udaną.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »