SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

21 X uczniowie klas I-IV SP oraz szóstoklasiści i gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniach profilaktycznych. Na szkolnej scenie wystąpili aktorzy teatru „Kurtyna” z Krakowa. Dla młodszych przygotowali spektakl pt. „Dobre zachowanie”, który w przystępny sposób pokazywał, jak należy zwracać się do rówieśników, nauczycieli, rodziców, osób starszych i ludzi niepełnosprawnych. Przestrzegał przed znieczulicą oraz przed zaśmiecaniem języka polskiego. Apelował o odważne i szybkie reagowanie na zło oraz o kulturalne zachowanie się w różnych sytuacjach. Starsi uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Ciągle żyję”. Poruszono w nim trudne tematy agresji, uzależnień, patologii i konfliktu z prawem. Losy bohatera zmusiły młodzież do zastanowienia się, jak żyć, by nie popełniać takich błędów, jakie popełnił 15-letni Wojtek.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »