SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie, bo już po raz szesnasty, w trzeci weekend września Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja „Sprzątanie świata – Polska”  zaprosiły szkoły, gminy, firmy, wszystkie zainteresowane instytucje, a także osoby prywatne do wzięcia udziału w akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku organizatorzy zalecali, aby szczególną opieką objąć lasy, które są pochłaniaczem dwutlenku węgla, stabilizatorem lokalnego klimatu, źródłem wielu surowców, wielkim bogactwem form życia i wspaniałym miejscem odpoczynku. Wciąż wymagają naszej troski, bo liczba dzikich wysypisk w lasach jest olbrzymia. PGL Lasy Państwowe wydają rocznie wiele milionów złotych na ich sprzątanie. A przecież wystarczy nie śmiecić…

Uczniowie pod opieką nauczycieli w piątek porządkowali wyznaczone przez Panów sołtysów miejsca we wszystkich wsiach należących do obwodu naszej Szkoły. Zebrano bardzo wiele śmieci. Dzięki pracy uczniów i ich wychowawców zniknęło kilka wstydliwych miejsc, okolice Kąkolewa są na pewno czystsze i ,co z tym się wiąże, ładniejsze.

Należy mieć nadzieję, że młode pokolenie – m.in. dzięki tej akcji – będzie wiedziało, że miejscem śmieci są wyłącznie kosze i wysypiska. Przesłaniem na przyszłość dla wszystkich niech będą hasła: Nie śmiećmy! Pilnujmy, aby inni nie śmiecili!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »