ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystość inaugurująca rok szkolny 2009/2010 rozpoczęła się 1 września o godz.900 w patio Zespołu Szkół w Kąkolewie. Poprzedziła ją msza święta odprawiona w miejscowym kościele przez ks. Ryszarda Kuchtę. Dyrektor Zespołu Szkół Pani Alina Żalik w okolicznościowym przemówieniu serdecznie powitała wszystkich uczniów, a szczególnie rozpoczynających szkolną przygodę pierwszoklasistów. Uczniom i nauczycielom w imieniu własnym i Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna – Pana Stanisława Glapiaka życzyła wielu sukcesów. Ciepłe słowa do uczniów skierowała też przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Justyna Katarzyńska. W gronie nauczycieli powitano czworo pedagogów: Panią Martynę Sowińską – nauczycielkę języka polskiego, anglistkę – Panią Magdalenę Samol, Panią Katarzynę Grycz-Pudliszewską – nauczycielkę religii i Pana Jakuba Knasiaka, który będzie prowadził zajęcia wychowania fizycznego. W związku z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej minutą ciszy uczczono pamięć poległych w latach 1939-1945, a delegacje uczniów udały się do miejsc pamięci narodowej, aby zapalić znicze i złożyć wiązanki. Uroczyście pożegnano przechodzącego na emeryturę Pana Zenona Kutę, dziękując mu jednocześnie za pracę w naszej Szkole. Nie zabrakło też okolicznościowego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy III b pod kierunkiem wychowawczyni Pani Małgorzaty Suszek i przy muzycznym wsparciu Pana Dominika Nowackiego. Młodzi wykonawcy pożegnali wakacje, przywitali rok szkolny, nie zapomnieli też o oddaniu należnej czci tym, którzy stawili opór hitlerowskiemu najeźdźcy.

FOTORELACJA 

 
następny artykuł »