PIERWSZY TYDZIEŃ PÓŁKOLONII ZA NAMI

W półkoloniach organizowanych przez działające przy naszej Szkole Stowarzyszenie POMOC bierze udział 120 uczniów. Pierwszy tydzień obfitował w wiele atrakcji. Półkoloniści pojechali na wycieczkę rowerową na polanę w Karczmie Borowej, gdzie aktywnie i ciekawie spędzili kilka godzin, bawiąc się, strzelając z wiatrówki, ćwicząc rzuty do celu, „strzelając” (pod okiem Pana A.Szeremety) z działka wodnego. We wtorek uczniowie podziwiali w Poznaniu Ogród Botaniczny i nowy Ogród Zoologiczny. Różne gatunki roślin i zwierząt wzbudzały zainteresowanie. Pogoda sprzyjała podziwianiu pięknie położonego maltańskiego ZOO, a w nim olbrzymiej, nowoczesnej słoniarni. W środę półkoloniści mieli okazję obejrzeć w Rogalinie słynne dęby i przypałacowy ogród francuski oraz w Puszczykowie Muzeum Arkadego Fiedlera. Przywiezione z licznych podróży i pięknie wyeksponowane pamiątki robiły ogromne wrażenie. W Ogrodzie Tolerancji uczniowie oglądali m.in. posąg Buddy, miniaturę piramidy i Sfinksa, indiańskie tipi, Bramę Słońca oraz replikę statku Santa Maria, którym K.Kolumb dopłynął do Ameryki. W czwartek w Brzedni uczniowie wzięli udział w zajęciach sprawnościowych – można je nazwać minikursem przetrwania. Chodzili po zawieszonych wokół drzew linach, pływali łodzią, rzucali toporkami, przechodzili po linie i wąziutkiej kładce nad bagnem, pokonywali ścianę zrobioną z opon, czołgali się w tunelu i przeskakiwali drewnianą ścianę. Na koniec po leśnych duktach zostali przewiezieni starym ziłem. W piątek uczniowie pojechali do Szklarskiej Poręby. Atrakcją był wjazd wyciągiem na Szrenicę i zejście szlakiem ze szczytu. Tę górską wędrówkę można uznać za bardzo udaną.

Kolejny tydzień zapowiada się równie atrakcyjnie.

FOTORELACJE:  KARCZMA BOROWA    OGRÓD BOTANICZNY I ZOOLOGICZNY   ROGALIN ORAZ MUZEUM ARKADEGO FIEDLERA    BRZEDNIA SZKLARSKA PORĘBA

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »