ZNAWCY TWÓRCZOŚCI J.TUWIMA

W piątek 22 maja uczniowie klas I - III SP biorący udział w Projekcie literacko-plastycznym „Wiersze Juliana Tuwima” zebrali się w patio Szkoły, aby podsumować całoroczne działania. Dzieci przez cały rok pod kierunkiem Pani Ewy Maśląki i Pani Sławomiry Praczyk zgłębiały wiedzę na temat twórczości Tuwima, tworząc metryczki do jego książek przyniesionych ze szkolnej biblioteki, czytając wiersze, rozwiązując krzyżówki czy ucząc się piosenki z jego tekstem. Uczestnicy projektu w kwietniu wykonywali pracę plastyczną do wybranego przez siebie utworu, a w miniony piątek recytowali wiersz. Obie formy podlegały ocenie. Najwięcej punktów i tym samym I miejsce zajęła Kinga Kanikowska – uczennica klasy I b. Na miejscu II uplasowała się uczennica III b – Anna Okupniczak, a na miejscu III Anna Skrzypczak z II b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywczynie trzech pierwszych miejsc otrzymają wkrótce (podczas apelu podsumowującego szkolne konkursy) nagrody książkowe.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »