PIĄTOKLASIŚCI W TORUNIU I CIECHOCINKU

Od 29 do 30 IV uczniowie klas: 5a i 5b pod opieką Pań: Iwony Fiebich i Anny Dudek oraz Pana Romana Wierzbińskiego brali udział w wycieczce do Torunia i Ciechocinka. Pierwszego dnia zwiedzili toruńskie Stare Miasto, obejrzeli Krzywą Wieżę, pod którą (jak mówi legenda) można sprawdzić swoją uczciwość, odwiedzili Dom Kopernika, w którym m. in. mogli obejrzeć przyrządy wykorzystywane przez uczonego do obserwacji gwiazd. Wszyscy, mimo zmęczenia, weszli na wieżę Katedry św. Janów, z której mogli zobaczyć przepiękną panoramę miasta. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobiły ruiny zamku krzyżackiego, a szczególnie jego podziemia. W Planetarium z zainteresowaniem uczniowie obejrzeli film pt. „Makrokosmos”. Po kolacji, w czasie wieczornego spaceru, byli świadkami pokazu podświetlanej fontanny z towarzyszeniem muzyki poważnej. Następnego dnia na tężniach w Ciechocinku uczestnicy wycieczki wdychali zdrowe powietrze nasycone solanką oraz mieli okazję spróbować zdrowej wody w jednym z uzdrowisk. Wszyscy wrócili z wycieczki uśmiechnięci i zadowoleni. Jeszcze długo będą się dzielić swoimi wrażeniami z najbliższymi.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »