SZKOLNY MARATON CZYTELNICZY

   II Szkolny Dzień Książki przybrał formę Maratonu Czytelniczego. W środę, 20 maja, przez sześć godzin uczniowie czytali fragmenty ulubionych lektur, z zainteresowaniem słuchali ciekawych tekstów i rozmawiali o książkach. Najmłodsi przygotowali przede wszystkim ulubione wiersze (m.in. J.Brzechwy i J.Tuwima), czwartoklasiści czytali baśnie, uczniowie klas piątych mity, a szóstoklasiści fragmenty powieści dla młodzieży. Gimnazjaliści dobierali lektury według klucza tematycznego. Pięknie czytali książki o miłości lub innym wielkim uczuciu bądź fascynacji. Atrakcyjność prezentacji zwiększały odpowiedni strój, rekwizyty lub podkład muzyczny. Prowadzące Maraton Czytelniczy Panie polonistki Anna Dudek i Anna Poprawska przeniosły też uczniów do Krainy Łagodności. Słuchano bowiem i interpretowano piękne teksty z nurtu poezji śpiewanej. Co najważniejsze, ustalono, jakie korzyści płyną z czytania. Patio na czas Święta Książki zostało zamienione w bibliotekę, na szafkach wystawiono książki, powieszono plakaty reklamujące nowości wydawnicze. Zajęła się tym Pani bibliotekarka Donata Szymańska. Uczniowie biorący udział w zajęciach koła polonistycznego pod kierunkiem Pani Elizy Kosmalskiej wykonali plakaty z hasłami zachęcającymi do czytania. Wspólny wysiłek dał bardzo dobry efekt. Maraton Czytelniczy można uznać za udaną imprezę wewnątrzszkolną. 

FOTORELACJA - KLASY I-III SP
FOTORELACJA - KLASY IV-VI SP ORAZ I-III GIMNAZJUM

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »