Światowy Dzień Ziemi

       22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi uczniowie klas I-III SP wyruszyli na wycieczkę do lasu. Zabrali ze sobą wcześniej przygotowane plakaty i hasła propagujące ochronę środowiska. Ze śpiewem na ustach przybyli na polanę, na której czekali już Pan leśniczy A.Szeremeta i Pan H.Siepak. Panowie przygotowali sadzonki drzew, które reprezentanci każdej klasy uroczyście posadzili w wyznaczonych miejscach. Zanim jednak to uczynili, musieli rozpoznać gatunek sadzonki. Ostatnie drzewo posadziły organizatorki przedsięwzięcia: Panie S.Pietrowicz i B.Rzetelska oraz P. H.Siepak. Później na wyznaczonym przez leśniczego terenie posprzątali śmieci, których było bardzo dużo. Kolejną atrakcją, którą przygotowali dla dzieci Panowie, było podlewanie rosnących już sadzonek armatką wodną. Uczniom ogromnie podobał się letni „prysznic” z wodnej mgiełki. Dzieci – zadowolone z dobrze wykonanego zadania – wróciły do Szkoły. Ale to nie był jeszcze koniec obchodów Światowego Dnia Ziemi.
FOTORELACJA

        O godz. 13.00 konkursem ekologicznym podsumowano całoroczny projekt „Bądź z ekologią za pan brat”. Trzyosobowe drużyny z każdej klasy zmagały się z zadaniami przygotowanymi przez Panią S.Pietrowicz. Komisja w składzie: P.I.Fiebich, P.B.Rzetelska i przewodniczący P.A.Szeremeta z dużą uwagą słuchali udzielanych odpowiedzi i skrupulatnie sprawdzali wykonanie zadań. W wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna z kl. IIIb – Aurelia Walkowiak, Mateusz Chróśćik i Jakub Maciejczak,

 

II miejsce – drużyna z klasy Ia – Katarzyna Połomska, Julia Drygas  i Piotr Hejdysz,

 

III miejsce – drużyna z klasy IIa – Magdalena Drebot, Paulina Pawłowska i Weronika Konieczna.

 

Zwycięzcy wywalczyli dla siebie nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki przyniesione przez Pana A.Szeremetę.

        Światowy Dzień Ziemi był dla dzieci z klas I-III ciekawy, pouczający i pełny wrażeń.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »