GORĄCY CZAS EGZAMINÓW

        22, 23 i 24 kwietnia to niezwykle gorące dni dla uczniów trzecich klas Gimnazjum. Trwają bowiem egzaminy gimnazjalne, które sprawdzają, czego uczniowie nauczyli się, co wiedzą, co potrafią i jak w związku z tym są przygotowani do dalszej edukacji. Za wszystkich gorąco trzymamy kciuki, głęboko wierząc, że trud, jaki uczniowie włożyli w przygotowanie, dodatkowo pracując na kołach przedmiotowych, da oczekiwany – bardzo dobry – efekt i zapewni naszym gimnazjalistom miejsca w wymarzonych szkołach ponadgimnazjalnych.
FOTORELACJA

        Test w części humanistycznej nosił tytuł „Podróż niejedno ma imię…”. Uczniowie w formie zadań zamkniętych odpowiadali na pytania dotyczące: wywiadu z Markiem Kamińskim, obrazu Jana Vermeera pt. „Geograf”, wiersza K.I.Gałczyńskiego „Prośba o wyspy szczęśliwe”oraz tekstu popularnonaukowego A.Witkowskiej o emigracyjnym doświadczeniu Polaków. Poza tym gimnazjaliści musieli na podstawie tekstu odtworzyć program wycieczki, napisać podanie oraz z wykorzystaniem minimum trzech argumentów (z literatury i/lub historii) rozprawkę na temat „Wyprawa, wędrówka, tułaczka… - podróż niejedno ma imię.”

        Przed nimi jeszcze test matematyczno – przyrodniczy oraz z języka obcego.

        Nie próżnują też uczniowie klas drugich, którzy piszą testy próbne z wałbrzyskiego ośrodka badań kompetencji.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »