IIIA NA BASENIE

W deszczowo – burzowy środowy poranek dzieci z klasy III a pod opieką Pań Urszuli Kaczmarek i Sławy Pietrowicz wyjechały do Leszna na basen. Mimo niemiłej aury na dworze w hali basenowej panował radosny nastrój. Trzeba nadmienić, że oprócz trzecioklasistów z Kąkolewa nie było nikogo, co pozwoliło na swobodne poruszanie się po obiekcie. Wspólne zabawy w wodzie, na zjeżdżalni, nauka pływania oraz wygrzewanie się w jacuzzi sprawiło dzieciom wielką radość.   

 
TURNIEJ W DWA OGNIE

Dwa ostatnie wtorki zajęć pozalekcyjnych sks –u przebiegły pod hasłem turnieju w DWA OGNIE. Dziesięcioosobowe zespoły z klas drugich i trzecich spotkały się na boisku, aby walczyć o zwycięstwo. Wśród trzecioklasistów lepsza okazała się klasa III a. Drużyny z klas drugich rozegrały aż cztery mecze. Wynik ucieszył zespół z klasy II c, ponieważ dzieci wygrały te rozgrywki. Drugie miejsce zajęła klasa II b, a trzecie II a. Wszystkim małym sportowcom gratulujemy!

 
MAŁE KONFRONTACJE

14 czerwca 2012 roku o godzinie 11 00  w leszczyńskim Ratuszu odbyło się podsumowanie XI Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Fotograficzno- Plastycznego „Małe konfrontacje”. W tegorocznej edycji wzięło udział 615 młodych twórców. Łącznie komisja oceniła 1845 prac. Uczennica naszej Szkoły – Wiktoria Jankowska z Igb za fotografię pt. „Plama” otrzymała jedną z równorzędnych nagród. Prace Moniki Cieślik, Kingi Kanikowskiej, Natalii Zamelek i Tomasza Jedrzychowskiego uhonorowane zostały udziałem w wystawie pokonkursowej.

 
WODA TO WSZYSTKO

19 czerwca 2012 r. zakończył się całoroczny projekt edukacyjny pt. „Bez wody nie ma życia”. Brali w nim udział uczniowie klas VI SP oraz 1.i 2.G. Ostatnim etapem była wycieczka rowerowa do oczyszczalni ścieków w Osiecznej. W ramach projektu uczniowie wykonali bardzo ciekawe i efektowne prezentacje multimedialne i plakaty.

 
WIERSZE JANA BRZECHWY

12 czerwca uczniowie klas I-III SP biorący udział w Projekcie literacko – plastycznym „Wiersze Jana Brzechwy” spotkali się, aby recytować wiersze tego autora. W ramach zajęć projektowych dzieci m.in. poznały biografię Jana Brzechwy, wykonały metryczki do jego książek, rozwiązując krzyżówkę, wykazały się znajomością utworów Brzechwy, wykonały ilustrację do wybranego wiersza, który później recytowały. Ostatnie dwa zadania były punktowane. Suma punktów rozstrzygała o zwycięstwie. Szkolnym Mistrzem Recytacji została Olga Szczepaniak z klasy III b, drugie miejsce zajęła Antonina Szczęsna, uczennica klasy III a, a tuż za nią uplasował się Wojciech Fischer z klasy III b. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc – nagrody książkowe. Wręczenie nagród odbędzie się podczas apelu podsumowującego szkolne konkursy.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 28