MISTRZOSTWA POWIATU LESZCZYŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

12 kwietnia w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Piłce Nożnej. Wzięli w nich udział reprezentanci naszego Gimnazjum: Mikołaj Prałat, Patryk Andrzejewski, Piotr Kretschmer, Mikołaj Wysocki, Patryk Tasiemski, Szymon Pierschalski, Mateusz Karolczyk, Jakub Kośmider, Michał Rachmajda, Mariusz Woźniak i Mikołaj Glapiak. Drużyny przypisano do czterech grup, dwie grały na boisku w Zaborowie, dwie w Gronowie. Podopieczni Pana Michała Bańkowiaka trafili do grupy B razem z zespołami z Pawłowic i Długich Starych. Mecz z Pawłowicami wygrali 4:0, z zespołem z Długich Starych zremisowali 1:1, dało im to pierwsze miejsce w grupie i awans do dalszych rozgrywek. W finale drużyny z Drobnina, Kąkolewa, Dłużyny i Nowego Belęcina grały systemem każdy z każdym. Mistrzami Powiatu zostali gimnazjaliści z Dłużyny, drugie miejsce zajął Drobnin, trzecie Nowy Belęcin, a czwarte przypadło w udziale naszym reprezentantom.

 

 
FINAŁ KONKURSU "MOJA WIELKOPOLSKA"

Od 12 do 14 kwietnia w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie zorganizowano finałowy etap konkursu „Moja Wielkopolska”. Wzięło w nim udział 20 gimnazjalistów z całej Wielkopolski, którzy najlepiej poradzili sobie z testem z pierwszego etapu. W tej grupie znaleźli się Mikołaj Domagała i Patryk Fischer. Do konkursu przygotowywali się pod okiem Pań Elizy Kosmalskiej (część geograficzno-przyrodnicza) i Teresy Rosińskiej (część historyczna). Zadanie finałowe polegało na opracowaniu jednodniowej wycieczki szkolnej po terenie Wielkopolski. Należało uwzględnić co najmniej jedną formę ochrony przyrody np. park krajobrazowy czy rezerwat przyrody. Mikołaj zaproponował wycieczkę rowerową po znajdującym się na terenie gminy Osieczna obszarze Natura 2000 „Zbiornik Wonieść”. Oprócz prezentacji multimedialnej  pod kierunkiem Pani Elizy Kosmalskiej przygotował broszurę poświęconą opracowanej trasie i karty pracy. Patryk natomiast zaproponował wycieczkę autokarową do Rogalina, Kórnika oraz Puszczykowa, również z broszurą i kartami pracy. Cały czwartek organizatorzy przeznaczyli na konkursowe przesłuchania. Naszym reprezentantom nie udało się tym razem zdobyć wyróżnień, ale zaprezentowali się bardzo ładnie. W piątek dla finalistów zorganizowano wycieczkę autokarowo-pieszą po Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym. Wśród atrakcji znalazły się też: udział w warsztatach wikliniarskich, podczas których wyplatano wianki i koszyczki oraz oglądanie wystaw znajdujących się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej. W sobotę tuż po śniadaniu konkursowicze wraz z nauczycielami wyruszyli na długi, bo ponad sześciokilometrowy spacer po niezwykle urokliwej dolinie Warty. Podziwiali piękne krajobrazy i licznie żyjące tam ptaki. Z Lądu Mikołaj, Patryk i Pani E.Kosmalska wrócili bardzo zadowoleni.

FOTORELACJA

 
WRĘCZENIE ZAŚWIADCZEŃ LAUREATOM WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

16 kwietnia w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. M.Karłowicza podczas uroczystej gali wręczono zaświadczenia i nagrody laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Gimnazjaliści – wśród nich uczniowie naszej Szkoły: Weronika Kosmalska i Jakub Jędrzychowski - odbierali je z rąk Wojewody Wielkopolskiego – Pana Piotra Florka i Pani Kurator – Elżbiety Walkowiak. W uroczystości uczestniczyli też przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Wszyscy goście w swoich wystąpieniach przede wszystkim pogratulowali gimnazjalistom, ich rodzicom i nauczycielom. Docenili trud przygotowań. Nakazali cieszyć się sukcesem, jakim jest znalezienie się w zaszczytnym gronie laureatów konkursów przedmiotowych. Powodem radości gimnazjalistów ma jednak być nie tylko duża wiedza, ale i to, że nauka sprawia im przyjemność oraz to, że przed nimi intensywny rozwój na różnych płaszczyznach. Życzyli dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach edukacji. Pani Kurator do gratulacji dołączyła, nawiązując do pięciu kół olimpijskich, własny przepis na laureata. Potrzebne są:

O jak odwaga, niezbędna, by zmierzyć się z konkursowymi wymaganiami,

O jak odpowiedzialność, bez której nie ma szansy na sukces,

O jak otwartość na to, co nowe i niełatwe,

O jak optymizm rozumiany jako wiara w skuteczność swoich działań,

O jak otwarty stół, przy którym uczniowie jak najwięcej czasu powinni spędzać na rozmowach ze swoimi nauczycielami i rodzicami.

Dla laureatów i ich opiekunów wystąpiło trio (fortepian i dwoje skrzypiec) z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M.Karłowicza. Organizatorzy konkursów przygotowali prezentację obrazującą sukcesy laureatów. W Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego tytuł laureata zdobyło 87 gimnazjalistów (1.35%), a w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym 67 (1,66%). Tę satysfakcjonującą uroczystość Weronika Kosmalska i Jakub Jędrzychowski oraz Panie Danuta Bednarczyk i Anna Poprawska będą miło wspominać.

FOTORELACJA

 
MUZYCZNA PODRÓŻ DO AMERYKI POŁUDNIOWEJ

16 kwietnia zgromadzeni w patio uczniowie i nauczyciele odbyli kolejną muzyczną podróż w czasie i przestrzeni. Tym razem prowadząca koncert z cyklu Pro MUSICA– Pani Julia Sawicka – zapoznała widzów z kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej: Azteków, Inków i Majów. Spotkanie ubarwiły przepiękne slajdy, na których mogliśmy zobaczyć zabytki architektury: Machu Picchu, miasto Copan, piramidy schodkowe oraz arcydzieła rzeźbiarzy i malarzy. Gościem specjalnym był Pan Hector Enrique Bravo Chura -instrumentalista z Peru mieszkający od dwudziestu lat w Polsce. Muzyk zaprezentował trzy kompozycje: „ Poranek andyjski”,  „Biały bizon”, „Spotkanie”. Pan Hektor zwrócił uwagę na specyficzny związek muzyki Indian z naturą. Czerwonoskórzy muzycy odtwarzają dźwięki przyrody, m.in. powiew wiatru, szum wody. Artysta pokazał widzom instrumenty wykonane z łupinek orzechów, muszli, nasion, zasuszonych owoców i zeschłych strąków fasoli. Pan Hektor grał na ksantonii (dwa połączone rzędy bambusowych palików), na kenaczo i na naśladującej odgłosy burzy kumii. Kilkoro uczniów spróbowało swoich sił na scenie, towarzysząc Panu Hektorowi w czasie występu.

FOTORELACJA

 
INFORMACJA O PÓŁKOLONIACH

Półkolonie organizowane przez Stowarzyszenie POMOC

odbędą się od 16 do 27 lipca 2012 roku.

Dni od 16 od 23 lipca spędzimy, podróżując po bliższej i dalszej okolicy.

Od 24 do 27 lipca planujemy wyjazd dla czterdziestoosobowej grupy uczniów klas szóstych i gimnazjalistów w Góry Świętokrzyskie.

Karty zgłoszeniowe można odbierać u Pani Sylwii Walenciak.

Oddając kartę zgłoszeniową (do 8 maja 2012 r.) należy wpłacić 25 złotych.

Jeśli w półkoloniach będzie uczestniczyło kilkoro dzieci z rodziny, płaci jedno.

Prosimy o jak najszybszą deklarację uczestnictwa, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Zainteresowanych wyjazdem w Góry Świętokrzyskie prosimy o kontakt z Panią Marią Joachimiak.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 30