SUKCESY RECYTATORÓW

2 kwietnia w galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie odbył się organizowany przez Gimnazjum nr 4 VI Turniej Recytatorski poezji poświęconej Janowi Pawłowi II. Wzięło w nim udział 36 gimnazjalistów. Naszą Szkołę reprezentowali: Paulina Woźniak, która przygotowała collage tekstów Jacka Cygana „Modlitwa” i „Santo”, Kamil Gąska, który recytował tekst Karola Wojtyły „Pustynia Judzka” oraz Klaudiusz Jaraczewski, który zaprezentował collage tekstów „Teatr się otwiera” i „Tajemnica powołania”. Komisja pracująca pod kierunkiem Pani Eleonory Biberstajn nagrodziła siedmioro uczestników. Kamil Gąska otrzymał wyróżnienie, a Klaudiusz Jaraczewski zajął I miejsce – Grand Prix Turnieju. Serdecznie gratulujemy przede wszystkim uczniom, ale również Paniom Annie Poprawskiej oraz Sylwii Walenciak, które pomogły w wyborze repertuaru i przygotowaniu recytacji.

Relację z konkursu („Poetycko o papieżu”) można obejrzeć na stronie www.telewizjaleszno.pl w zakładce TELEOBSERWATOR.

FOTORELACJA

 
APEL KU CZCI JANA PAWŁA II

30 marca (w piątek) uczciliśmy apelem Ojca Świętego Jana Pawła II. Zaprezentowane przez gimnazjalistów teksty - i wiersze, i piosenki - przypomniały dokonania i naukę Papieża oraz zmusiły do refleksji nad Jego wielkością. Młodzi artyści wierszem, śpiewem i grą na trąbce oddziałali na emocje słuchaczy. Nawet najmłodsi uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu słuchali niełatwych tekstów. Ten krótki, ale wymowny apel młodzież przygotowała przy pomocy Pań S.Walenciak i A.Poprawskiej oraz Pana D.Nowackiego.

Warto dodać, że gimnazjaliści wystąpili również w kościele parafialnym w Kąkolewie podczas sobotniej mszy świętej.

FOTORELACJA

 
MARCOWE CZYTANIE DZIECIOM

22 marca w ramach akcji „Nasza Szkoła czyta dzieciom” gościliśmy Panią Hannę Olejniczak – bibliotekarkę z Kąkolewa, która przeczytała dzieciom fragmenty książki C.Collodiego pt. „Pinokio”. Po spotkaniu reprezentacje każdej z klas I-III SP wykonały ilustracje przedstawiające tytułowego bohatera. Można je oglądać na szkolnym korytarzu. Organizacją marcowego spotkania z książką była Pani Bogna Rzetelska.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 30 z 30