LAUREACI I FINALIŚCI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORAZ ICH OPIEKUNOWIE

Prawdą jest, że warto się uczyć. Prawdą jest również, że praca daje efekty. Prawdą jest i to, że widoczne efekty bardzo cieszą. Doskonale wiedzą o tym laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz ich opiekunowie. Musieli poświęcić bardzo wiele czasu, musieli przeczytać wiele dodatkowych książek, wyliczyć mnóstwo zadań, napisać sporo rozprawek i esejów, musieli się zmierzyć z trudnymi zadaniami, problemami, musieli być kreatywni i nieschematyczni. Stresowali się, przystępując do kolejnych etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Mieli jednak ogromną satysfakcję z tego, że wiedzą coraz więcej, że więcej potrafią, że więcej rozumieją, że doszli do czegoś sami, że zgłębiana dziedzina wiedzy odkryła przed nimi swoje i tajemnice, i bogactwo, i piękno… Znalezienie się w gronie najlepszych bardzo cieszy, jest nagrodą za trud… Pewność laureatów, że bezwarunkowo zostaną przyjęci do jakiejkolwiek klasy w jakiejkolwiek szkole czy dodatkowe punkty finalistów podczas rekrutacji to niezwykle istotne profity… Wiedzy i umiejętności, które konkursowicze zdobyli, nikt im nie zabierze. To będzie procentowało w przyszłości. Nikt też z pewnością nie odbierze im poznawczej pasji, ciekawości świata, dociekliwości i ambicji. Prawdą jest, że warto się uczyć.

 

Weronika Kosmalska – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

Kamil Gąska – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

Jakub Jędrzychowski – laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Patryk Konieczny – finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i Fizycznego

Mikołaj Domagała - finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Eryk Kraśner - finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych

Opiekunowie: Panie Anna Poprawska, Danuta Bednarczyk, Łucja Kretschmer, Eliza Kosmalska, Dorota Domagała

 
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

3 kwietnia szóstoklasiści wzięli udział w ogólnopolskim sprawdzianie szóstoklasisty, który sprawdza opanowanie pięciu kluczowych umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, wykorzystania wiedzy w praktyce i korzystania z informacji. Uczniowie pracowali z wierszem Leopolda Staffa pt. „Burza nocna” i z tekstem popularnonaukowym dotyczącym historii filmu. Musieli napisać opowiadanie o tym, jak ktoś zrobił miłą niespodziankę swoim domownikom oraz na podstawie rysunków z opakowania czekolady w proszku musieli zredagować instrukcję przygotowania czekolady do picia. Obliczali (na podstawie wskazanych danych), ile kosztuje jeden długopis, a ile jeden zeszyt, zamalowywali 1/18 kwadratu, liczyli, ile sekund zajęło średnio skanowanie jednej strony, skoro skanowanie 25 stron trwało 15 minut. Testy ocenią niezależni egzaminatorzy. Wyniki dotrą do szkół pod koniec czerwca.

 
TRZECIOKLASIŚCI W STARCIU Z TESTEM OPERONU

29 marca uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty organizowanym przez wydawnictwo Operon. Przygotowano dla nich dwa testy z języka polskiego i z matematyki pod wspólnym tytułem „Wielkie kibicowanie”. Dzieci m.in. czytały tekst o Euro, pisały list do koleżanki lub kolegi o dyscyplinie sportowej, którą uprawiają lub chcą uprawiać, wskazywały wyrazy trzysylabowe, dopisywały wyrazy o znaczeniu przeciwnym, odczytywały datę z kalendarza, obliczały różnicę wieku między tatą synem, sprawdzały też, ile papieru potrzeba na ogrodzenie makiety boiska. Wyniki wskażą rodzicom i nauczycielom mocne i słabe strony uczniów po pierwszym etapie edukacyjnym.

 
ZWYCIĘSTWO M.KATARZYŃSKIEJ W KONKURSIE PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

2 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Swe umiejętności prezentowało w nim ośmioro wykonawców. Magdalena Katarzyńska utworem „The power of love” wyśpiewala I miejsce. Naszą Szkołę reprezentowały też Weronika Kosmalska i Anna Mąka. W oczekiwaniu na wyniki dziewczęta i Pan D.Nowacki mieli przyjemność uczestniczyć w Szkolnym Przeglądzie Sztuk Teatralnych pt. „Wiosenna gala kabaretowa”.

Relację z konkursu („Magdalena Katarzyńska z najlepszym wokalem”) można obejrzeć na stronie www.telewizjaleszno.pl w zakładce TELEOBSERWATOR.

 
SUKCESY ŚPIEWAKÓW NA KONKURSIE W DROBNINIE

31 marca w Drobninie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Wzięło w nim udział 47 wykonawców. W kategorii klas IV-VI rywalizowało piętnaścioro dzieci. W tej grupie byli nasi reprezentanci: Mikołaj Woźniak, który piosenką „Szabada” wyśpiewał II miejsce, Natalia Łaniak, która wykonała utwór pt. „To tylko taniec” i Karolina Kobylańska, która zaprezentowała piosenkę pt. „Dzieciak postępowy”. W kategorii gimnazjalistów walczyło na głosy czternaścioro śpiewających. Nasze uczennice stanęły na podium. Magdalena Katarzyńska za wykonanie „Miasta aniołów” zdobyła II miejsce, a Anna Mąka, która zaśpiewała utwór pt.„Brzydcy”, zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy uczniom i Panu D.Nowackiemu.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 30