REKOLEKCJE

Od 12 do 14 marca wszyscy uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które przebiegały pod hasłem „Kościół naszym domem”. Głosił je zaproszony przez Księdza Proboszcza R.Kuchtę franciszkanin z osieckiego klasztoru – ojciec Emil. W środę interesujące świadectwo swego powołania podczas mszy świętej przedstawił brat Antoni. Dzieci młodzież uczyły się piosenek religijnych, słuchały nauk ojca rekolekcjonisty, aktywnie uczestniczyły w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, którą przygotowały pod okiem Pani S.Walenciak i Pana M.Żygadło. O oprawę muzyczną mszy świętej zadbały M.Katarzyńska, W.Kosmalska i A.Mąka.

 
FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

10 marca w Gimnazjum nr 12 w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Zakwalifikowało się do niego 222 uczniów z całej Wielkopolski. W tej grupie byli uczniowie naszego Gimnazjum - Weronika Kosmalska i Kamil Gąska. Udział w finale wymagał przeczytania kilkunastu powieści i kilku utworów poetyckich. Wśród konkursowych lektur znalazły się m.in. „Kronika wypadków miłosnych” T.Konwickiego, „Cierpienia młodego Wertera” Goethego, „Ferdydurke” W.Gombrowicza, „Panna Nikt” Tomka Tryzny. Wszystkie związane były z motywem przewodnim – młodością, czyli czasem odkrywania świata, ludzi i siebie. Na etapie szkolnym i rejonowym uczniowie rozwiązywali test zadań otwartych, których wykonanie wymagało ogromnej polonistycznej sprawności. Finaliści mieli dwie godziny na napisanie eseju lub rozprawki na jeden z czterech podanych tematów. Oboje nasi reprezentanci piszą doskonale: interesująco, mądrze, oryginalnie. Oboje w przygotowania włożyli mnóstwo pracy. Weronika Kosmalska została laureatką konkursu, Kamilowi Gąsce – niestety - zabrakło trochę szczęścia. Gratulujemy serdecznie i Weronice, i Kamilowi, i Pani Annie Poprawskiej.

 
SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE

13 marca o 17.00 w Galerii LOCHY, która mieści się w piwnicach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie, rozpoczęło się spotkanie z Grzegorzem Kasdepke – autorem bardzo lubianych przez dzieci książek. Wśród licznie przybyłych czytelników były uczennice klasy IVb: Natalia Szramiak, Oliwia Zielińska, Kinga Konkiewicz, Karolina Ratajczak i Kornelia Kowalik oraz Pani Anna Poprawska. Autor w bardzo interesujący sposób i z poczuciem humoru opowiadał o swoich tekstach. Młodzi czytelnicy z największym zainteresowaniem wysłuchali fragmentu książki pt. „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”, a następnie zasypali autora pytaniami. Wspaniałą pamiątką po spotkaniu są dedykacje wpisane przez autora do książek.

FOTORELACJA

 
WALTORNIA I TUBA W ROLI GŁÓWNEJ

Kolejny koncert z cyklu Pro MUSICA, który odbył się 12 marca, poświęcony był tubie i waltorni. Gościliśmy w Szkole Panią Julię Sawicką, ciekawie opowiadającą o muzyce i instrumentach oraz Panów waltornistę – Pawła Szafrana, tubistę – Zbigniewa Wita oraz akompaniującego na pianinie Remigiusza Wojciechowskiego. Zebrani w patio uczniowie i nauczyciele wysłuchali kilku utworów m.in. menueta, walca, poleczki, myśliwskiego sygnału. Muzycy zaprezentowali możliwości swoich instrumentów, ich budowę oraz sposób gry.

 
KONKURS WEDZY RELIGIJNEJ

3 marca w Zespole Szkół Rolniczych w Lesznie odbył się etap rejonowy XVII Konkursu Wiedzy Religijnej. W gronie ponad stu uczestników było troje reprezentantów naszego Gimnazjum: Weronika Kosmalska (3ga), Zofia Nowaczyk (1gb) i Jakub Jędrzychowski (3ga). Choć w przygotowanie do konkursowych zmagań włożyli wiele dodatkowej pracy i energii, nie udało im się awansować do finału. Nasz rejon w Poznaniu będzie miał tylko dwadzieścioro przedstawicieli. Uczniom i Pani Sylwii Walenciak dziękujemy za podjęcie trudu przygotowań.

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 20