BROSZURA O WAWRZYŃCU PŁOSZAJCZAKU - POŚLE NA SEJM Z KĄKOLEWA

W roku szkolnym 2010/2011 uczennice: Weronika Kosmalska, Magdalena Dudziak, Daria Walkowiak, Liwia Koterwa i Monika Konopka, realizując gimnazjalny projekt edukacyjny, zgromadziły informacje o Panu Wawrzyńcu Płoszajczaku – pośle na Sejm z Kąkolewa. Dziewczęta rozmawiały z wnukiem posła W.Płoszajczaka – Panem Leszkiem Chudzińskiem, razem z nim i opiekunką projektu – Panią Teresą Rosińską wiele godzin spędziły w Archiwum Państwowym w Lesznie. W szukaniu informacji pomógł Pan poseł Łukasz Borowiak, który pozyskał potrzebne materiały z archiwum sejmowego. W czerwcu gimnazjalistki zaprezentowały efekty swej pracy. W lutym 2012 roku została wydana broszura, w której oprócz informacji biograficznych zamieszczono drzewo genealogiczne, zdjęcia, mapki, kopie dokumentów dotyczących W.Płoszajczaka i jego działalności oraz wywiad z Panem Leszkiem Chudzińskim. W opracowaniu broszury i przygotowaniu jej do druku pomogli dziewczętom Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak i Pan Dariusz Maćkowiak. Organizacyjnego wparcia udzieliła Dyrektor Zespołu Szkół Pani Alina Żalik, a finansowego Pan Burmistrz Stanisław Glapiak. Broszura poświęcona W.Płoszajczakowi mieszkańcom okolicy przybliży postać zasłużonego kąkolewianina i ocali od zapomnienia jego dokonania i społeczne zaangażowanie.

 
MISTRZOSTWA POWIATU W SIATKÓWCE GIMNAZJALISTEK

7 lutego nasza sala gimnastyczna była areną rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu Leszczyńskiego w Siatkówce Gimnazjalistek. Do tego turnieju siatkarskiego zgłosiło się bieżącym roku szkolnym 9 drużyn. Zgodnie z regulaminem tylko szkoły, które zdobyły I miejsca w pierwszym etapie (Lipno, Brenno i Kąkolewo) oraz zwycięzca turnieju barażowego wszystkich drużyn z II miejscem (Osieczna) mogły zagrać w ścisłym finale. Po bardzo wyrównanej grze nasze zawodniczki zajęły ostatecznie IV miejsce. Zwyciężyła drużyna z Osiecznej, drugie było Lipno, a trzecie Brenno. Gimnazjalistki grały w składzie: M.Dudziak, A.Bartkowiak, H.Glapiak, W.Kosmalska, M.Toboła, D.Kowalska, D.Walkowiak, J.Triler i M.Katarzyńska.

FOTORELACJA

 
WICEMISTRZOSTWO SIATKAREK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

6 lutego w naszej Szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Siatkówce dla dziewcząt ze szkół podstawowych. W finale rywalizowały drużyny z Osiecznej i Kąkolewa. Poniedziałkowy mecz wynikiem 2:1 wygrały zawodniczki z Kąkolewa. Wcześniej (18 stycznia) 2:1 wygrała Osieczna. Po podsumowaniu sześciu setów małymi punktami (dokładnie sześcioma 58:64) zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej z Osiecznej, a nasze uczennice zdobyły wicemistrzostwo. Dziewczęta grały w składzie: K.Kretschmer, A.Letza, N.Muszyńska, N.Zamelek, K.Woźniak, A.Maćkowiak, W.Górczak i A.Kuźniak. Dziewczętom i Pani M.Kasprzyk gratulujemy.

FOTORELACJA

 
TURNIEJ WIEZDY POŻARNICZEJ I OBRONY CYWILNEJ

7 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy w Osiecznej odbyły się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” oraz Turnieju Wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej. W obu konkursach udział wzięło 24 uczniów, w tym 9 z naszej Szkoły. Barbara Nowaczyk zajęła I miejsce w gronie uczniów szkół podstawowych w OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” i to ona będzie reprezentowała gminę Osieczna w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. Jakub Jagłowski w tym samym konkursie, ale w grupie gimnazjalistów, był trzeci. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Pana Dariusza Maćkowiaka.

 
KARNAWAŁOWA Pro MUSICA

„Karnawałowe rytmy” to temat koncertu z cyklu Pro MUSICA, który odbył się w naszej Szkole 6 lutego. Tym razem na scenie nie królowali muzycy, lecz tancerze. Gościliśmy Panią Agnieszkę Feld i Pana Mateusza Adamczyka z poznańskiego klubu tańca towarzyskiego SŁOŃCE. Pięknie zatańczyli królujące w karnawale: brazylijską sambę, kubańskie cha-chę i rumbę, hiszpańskie pasodoble i amerykańskiego jive`a. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć modern jazz – taniec, który łączy kontrasty: dynamizm i liryzm. Dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Panią Julię Sawicką sporo dowiedzieli się o karnawałowych zwyczajach m.in. w Wenecji, Nicei, Rio de Janeiro. Troje odważnych uczniów miało możliwość zatańczyć z gośćmi na scenie podstawowy krok cha-chy.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 19