DOMKI Z SZYSZEK

Niedawno na lekcjach przyrody uczniowie klas piątych uczyli się rozpoznawać rośliny iglaste. Większość to drzewa, których liście mają postać igieł. Wytworzyły kwiaty, ale nie owoce. Różnią się między sobą igłami, kształtem szyszki, pokrojem drzewa.I właśnie szyszki były materiałem, z którego uczniowie wykonali różne przedmioty.Wykorzystali szyszki sosny, świerku i modrzewia. Na wystawie na szkolnym korytarzu można oglądać m.in. domki, zwierzęta (jeże, żółwie), bombkę choinkową, koszyczki, karmniki i tzw. choinki.

 
AWANS SIATKAREK Z GIMNAZJUM

11 stycznia w Lesznie odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt. Nasze gimnazjalistki zajęły w nim II miejsce. Tydzień później (18 stycznia) walczyły w Gimnazjum w Drobninie, gdzie zorganizowano turniej eliminacyjny do Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego w Siatkówce Dziewcząt. W zawodach startowały drużyny z grupy A, czyli Rydzyna, Kąkolewo i Drobnin. Grupa B – Włoszakowice, Krzycko Wielkie i Brenno - spotka się na boisku 20 stycznia, a grupa C – Osieczna, Lipno i Pawłowice - rozegra mecze 19 stycznia. Nasze gimnazjalistki zajęły I miejsce i awansowały do turnieju finałowego. Dziewczęta – podopieczne P.M.Kasprzyk grały w składzie: Magdalena Dudziak, Weronika Kosmalska, Agnieszka Bartkowiak, Hanna Glapiak, Magdalena Katarzyńska, Martyna Toboła, Julita Triler i Paulina Woźniak.

 
ZAPROSZENIE

Wieczór poetycki

 

W piątek 27.01.2012r. o godz. 1800

sala wiejska w Kąkolewie

zamieni się w miejsce wyjątkowe,

pełne miłości do muzyki i poezji.

Jeśli masz ochotę zaprezentować swój

recytatorski talent, zaśpiewać lub zagrać,

skontaktuj się z nami.

 

                                                                     tel. 724445730

Zapraszamy wszystkich: uczniów i absolwentów naszej Szkoły, a także dorosłych! Pokażmy, co nam w duszy gra, czyje wiersze i piosenki lubimy, miejmy też odwagę zaprezentować własną twórczość. Miło i ciekawie spędźmy piątkowe popołudnie. Na pewno warto!

 
Pro MUSICA

16 stycznia podczas kolejnego koncertu z cyklu Pro MUSICA gościliśmy śpiewaków operowych: Panią Annę Biniak (sopran) i Pana Łukasza Czartowskiego (tenor) oraz akompaniującego im Pana Grzegorza Karolewskiego. W roli konferansjera wystąpiła Pani Julia Sawicka, która przekazała uczniom wiele informacji o operze i operetce. Artyści wykonali m.in.: arię z opery „Wesele Figara” W.A.Mozarta, utwór z operetki „Księżniczka czardasza” I.Kalmana, słynną „Deszczową piosenkę” oraz pieśń pt. „Barcelona” z operetki Nico Dostala.

 
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

Środowiskowe obchody
Dnia Babci i Dnia Dziadka
odbędą się
20 stycznia 2012 roku o godz. 17.30

w  patio Zespołu Szkół w Kąkolewie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół Szkoły,
nade wszystko Szanowne Babcie i Dziadków.

                                                                                             
                                                          Społeczność Zespołu Szkół
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 19