CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

13 maja na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Naszą Szkołę reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców. Dziewczęta w składzie: Natalia Bassa, Paulina Grodziska, Wiktoria Jankowska, Amelia Kuźniak, Aleksandra Maćkowiak i Karolina Woźniak zajęły 2. miejsce i awansowały do zawodów rejonowych. Przegrały z drużyną z Drobnina, a wyprzedziły zespoły z Rydzyny, Pawłowic i Osiecznej. Dziewczęta musiały wykazać się dużą sprawnością fizyczną w czterech dyscyplinach: rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, biegu na 60 m i biegu na 600m.

Zespół chłopców w składzie: Mateusz Bajor, Jakub Kośmider, Patryk Kretschmer, Patryk Tasiemski, Marcin Sikorski i Patryk Szczepaniak zajęli 3. miejsce, przegrywając z Rydzyną i Pawłowicami, a wyprzedzając drużyny z Drobnina i Osiecznej. Chłopcy zmagali się w następujących konkurencjach: w rzucie piłeczką palantową, w skoku w dal, w biegu na 60 m i biegu na 1000m.

Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbyły się 17 maja, dziewczęta na pewno nie zaliczą do udanych występów. Miejsce 11. z pewnością ich nie zadowala.

FOTORELACJA - Powiat

FOTORELACJA - Rejon

 
WYCIECZKA KLAS 1. GIMNAZJUM

W środę, 4 maja, dwadzieścioro pięcioro uczniów klas 1. Gimnazjum wyjechało na trzydniową wycieczkę nad morze. Pierwszego dnia odwiedzili piękny Szczecin. Zobaczyli między innymi katedrę św. Jakuba, Zamek Książąt Pomorskich i Pomnik Czynu Polaków. Zwiedzających zachwyciły też okazałe miejskie parki. Nocowali w Międzyzdrojach. Wieczorem udali się na spacer brzegiem morza. W czwartek pojechali zwiedzać Świnoujście. Wspięli się na najwyższą latarnię w Europie, z której widok zapierał dech w piersiach! Zawitali też do fortu, w którym odbyli niezwykle zabawną musztrę. Obejrzeli również bogatą ekspozycję w Muzeum Rybołówstwa i udali się na plażę, aby zobaczyć ogromny, biały wiatrak, który wskazuje drogę marynarzom. Ostatniego dnia uczestnicy wyprawy zwiedzali Międzyzdroje. Udali się do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego oraz do Muzeum Figur Woskowych. Spacerowali również po Promenadzie Gwiazd. W drodze powrotnej odwiedzili urokliwe Jezioro Turkusowe. Wszyscy wycieczkowicze wrócili do domów w wyśmienitych humorach. Z pewnością jeszcze przez długi czas będą mile wspominać wycieczkę, którą zorganizowali wychowawcy Pani Teresa Rosińska i Pan Dominik Nowacki.

FOTORELACJA

 
MISTRZOWIE CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

16 maja w Gimnazjum nr 7 w Lesznie odbył się II Międzyszkolny Konkurs „Mistrz czytania ze zrozumieniem”. Naszą Szkołę reprezentowali Paulina Bąk, Monika Baum i Piotr Prymas. Uczniowie mieli 60 minut na rozwiązanie testu sprawdzającego umiejętność czytania ze zrozumieniem. Miło nam poinformować, że Paulina Bąk zajęła II miejsce, a Monika Baum otrzymała wyróżnienie.

 
I MIEJSCE PIŁKARZY Z GIMNAZJUM NA MISTRZOSTWACH REJONU LESZCZYŃSKIEGO

16 maja na Orliku w Zaborowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej. Nasi gimnazjaliści zajęli I miejsce, pokonując drużyny z Sierakowa, Gostynia, Wolsztyna, Leszna i Starego Bojanowa.  Oto wyniki poszczególnych meczów: Kąkolewo - Wolsztyn 1:0, Kąkolewo - Stare Bojanowo 2:1, Kąkolewo - Leszno 1:0, Kąkolewo - Sierakowo 1:1, Kąkolewo – Gostyń 3:1. Nasi piłkarze strzelili 8 goli, a stracili 3. Grali w składzie: Łukasz Konopka, Dominik Lira, Filip Maćkowiak, Dawid Majewski, Dariusz Pierzynowski, Michał Płocharczyk, Jakub Prałat, Przemysław Prałat, Mikołaj Wysocki i Michał Kajoch (w zastępstwie za przebywającego na wycieczce Mikołaja Prałata). Chłopcom i Panu Michałowi Bańkowiakowi serdecznie gratulujemy.

     

 
MISTRZOSTWA POWIATU LESZCZYŃSKIEGO W LEKKOATLETYCE - GIMNAZJADA

10 maja 25 gimnazjalistów reprezentowało naszą Szkołę w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Lekkoatletyce. Skakali w dali, pchali kulą, rzucali oszczepem, biegali na 100, 300, 600, 1000 i 2000 metrów oraz brali udział w sztafecie szwedzkiej. Nie zawiedli, mimo silnej konkurencji wielu uczniów wywalczyło miejsca na podium, co daje awans do Mistrzostw Rejonu Leszczyńskiego w Lekkoatletyce, które odbędą się 18 maja w Lesznie.

Oto najlepsi sportowcy:

- Daria Michałowska – I miejsce w skoku w dali (4.47m),

- Jakub Prałat - I miejsce w biegu na 1000m (2:55,66),

- Mikołaj Prałat - I miejsce w biegu na 2000m (6:57,60),

- Liwia Koterwa – II miejsce w biegu na 600m (2:03,88),

- Agnieszka Bartkowiak - II miejsce w biegu na 300m (50,17),

- Filip Maćkowiak - II miejsce w biegu na 600m (41,23),

- Magdalena Dudziak – III miejsce w biegu na 300m (50,71),

- Hanna Glapiak - III miejsce w biegu na 1000m (3:43,50),

- sztafeta szwedzka chłopców – II miejsce (2:23,51) – Mariusz Woźniak, Filip Maćkowiak, Łukasz Konopka i Dawid Majewski,

- sztafeta szwedzka dziewcząt – III miejsce (2:49,33) – Natalia Majchrzak, Weronika Zdziebkowska, Magdalena Dudziak i Agnieszka Bartkowiak.

Gratulujemy serdecznie.

FOTOREALCJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 20