SUKCES PIŁKARZY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

14 kwietnia w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Piłce Nożnej. O zwycięstwo walczyło osiem drużyn ze szkół podstawowych. W grupie A znalazły się zespoły z Nowego Belęcina, Święciechowy, Włoszakowic i Kąkolewa, a w grupie B z Osiecznej, Pawłowic, Górki Duchownej i Goniembic. W meczu o trzecie miejsce Nowy Belęcin wygrał z Osieczną 5:1, a w finale Kąkolewo 1:0 pokonało Pawłowice. Podopieczni Pana Michała Bańkowiaka - Mistrzowie Powiatu Leszczyńskiego - będą reprezentować powiat w zawodach rejonowych. Drużynę tworzą: Patryk Tasiemski, Adam Tasiemski, Jakub Kośmider, Arkadiusz Andrzejczak, Mikołaj Glapiak, Tobiasz Glapiak, Denis Śmiejczak, Filip Szczepaniak, Jakub Bartkowiak i Bartłomiej Kowalski.

FOTORELCAJA

 
EGZAMIN GIMNAZJALNY

12, 13 i 14 kwietnia wszyscy uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do egzaminu gimnazjalnego, który składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej. Do testów przygotowywali się długo i intensywnie. Jakie będą efekty ich pracy, dowiemy się pod koniec czerwca. Warto dodać, że liczba punktów z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej decyduje o przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych. Zainteresowanych testami odsyłamy na stronę www.oke.poznan.pl.

Próbne egzaminy według nowej (obowiązującej od przyszłego roku) formuły napisali też uczniowie klas drugich. Wyniki będą diagnozą stanu wiedzy i umiejętności oraz punktem wyjścia do dalszej pracy.

 
WYNIKI KONKURSU "ZATRZYMANE W KADRZE 2011"

Na Wielkopolski Konkurs Fotograficzny „Zatrzymane w kadrze 2011” wpłynęło 620 prac 139 autorów. Jury, stawiając na podejście do tematu, na pomysłowość, doceniając to, co zaciekawia, wzrusza i intryguje, wybrało 24 fotografie, przyznając ich autorom miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. W gronie wyróżnionych znalazła się Anna Ratajska, której serdecznie gratulujemy. 7 maja Ania i pani Eliza Kosmalska pojadą do Poznania na uroczystość wręczenia dyplomów i nagród oraz na wernisaż pokonkursowej wystawy.

 
RZEŹBIONE W MAŚLE

Pani Eliza Kosmalska zaproponowała gimnazjalistom biorącym udział w zajęciach koła plastycznego rzeźbienie w maśle baranków. Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem wyśmienicie. Przed Wielkanocą ta umiejętność zostanie z pewnością wykorzystana…

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 30