WIZYTA W TEATRZE MUZYCZNYM

31 marca czterdzieścioro gimnazjalistów pojechało do Poznania, aby w Teatrze Muzycznym obejrzeć spektakl pt. „My Fair Lady”. Historia ulicznej kwiaciarki – Elizy Doolittle, z której profesor Higgins – mistrz fonetyki z niemałym trudem w ciągu pół roku zrobił prawdziwą angielską damę, zainteresowała uczniów. Docenili barwny humor językowy i sytuacyjny, doskonałą muzykę oraz wspaniałą grę aktorską. Wizytę w teatrze gimnazjaliści uznali zgodnie za duchowe święto.

 
LEKCJA PARLAMENTARYZMU

28 marca w naszej Szkole gościł poseł VI kadencji – Pan Łukasz Borowiak. Spotkał się z uczniami w ramach projektu „Lekcja parlamentaryzmu”. Siedemdziesięciorgu gimnazjalistom ciekawie i w przystępny sposób opowiedział o obowiązkach posła oraz o drodze, jaką przebył, by nim zostać. Podkreślił rolę każdego człowieka w rządzeniu państwem. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystają z pewnością na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. W prezencie od Pana posła Szkoła otrzymała książkę i płyty z interaktywną podróżą po Rządzie RP.

FOTORELACJA

 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od 28 do 30 marca trwały szkolne rekolekcje wielkopostne. Prowadził je w kąkolewskim kościele ojciec Kalikst - franciszkanin z osieckiego klasztoru. Celem głoszonych przez niego nauk było jak najlepsze przygotowanie uczniów do przeżycia Wielkanocy. Rekolekcjonista między innymi ciekawie opowiedział o swoim misyjnym pobycie wśród Polaków w Kazachstanie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w modlitewnych spotkaniach. Pod kierunkiem Pań katechetek przygotowali rozważania drogi krzyżowej oraz modlitwę powszechną.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 30 z 30