TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

19 marca odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla klas IV-VI SP. Zwyciężyli reprezentanci klasy VIa, drugie miejsce wywalczyli chłopcy z VIb, a trzecie przypadło w udziale drużynie IVa. Oto tabela wyników:

LP.

IV A

IV B 

V A

V B

VI A

VI B

pkt.

bramki

miejsce

IV A

6:0

2:1

2:1

2:6

0:1

12

12

9

3

IV B

0:6

 

0:2

0:5

0:6

0:7

0

0

26

6

V A

1:2

2:0

 

0:4

0:5

0:1

3

3

12

5

V B

1:2

5:0

4:0

 

0:2

0:6

6

10

10

4

VI A

6:2

6:0

5:0

2:0

 

1:0

15

20

2

1

VI B

1:0

7:0

1:0

6:0

0:1

 

12

15

1

2

 
WIOSNO, WITAJ!

Samorząd Uczniowski zaproponował, aby 21 marca był „Kolorowym dniem”. Bluzkami w barwach wiosennej przyrody uczniowie próbowali zaprosić do Kąkolewa wytęsknioną ciepłą wiosnę.

 
"CZERWONY KAPTUREK"

21 marca uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej przywitali wiosnę, uczestnicząc w przedstawieniu kukiełkowym pt. „Czerwony Kapturek”. Na szkolnej scenie zaprezentowała się grupa teatralna MAG z Grybowa kolo Nowego Sącza. Widzowie mogli oglądać zabawną wersję baśni, której ozdobą były piękna, kolorowa dekoracja i podkreślająca nastrój muzyka. Uczniom najbardziej spodobała się kukiełka odgrywająca rolę wilka, który, choć straszny, wzbudzał śmiech i został nagrodzony gromkimi brawami. Po przedstawieniu najmłodsi mieli możliwość sfotografowania się z pluszowymi aktorami.

FOTORELACJA

 
POWIATOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

17 marca w Nowym Belęcinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasze reprezentantki – Monika Baum i Aneta Stachowska – zajmując 2. miejsce, uzyskały awans do etapu rejonowego, który zostanie rozegrany w Bodzewie 23 marca. Dziewczęta uległy drużynie gospodarzy, a pokonały zawodniczki z Dłużyny, Osiecznej, Święciechowy i Rydzyny. Chłopcy – Mikołaj Domagała, Mateusz Karolczyk i Dawid Majewski – zajęli 3. miejsce (co niestety nie dało awansu). Lepsze były drużyny: Nowy Belęcin I i Święciechowa, a niżej w tabeli uplasowali się reprezentanci Rydzyny, Dłużyny, Osiecznej i Nowego Belęcina (II). Gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom oraz Panu Jakubowi Knasiakowi.

FOTORELACJA

 
PAULINA BĄK I PIOTR PRYMAS LAUREATMI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

4 marca w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Wzięło w nim udział ok. 240 gimnazjalistów z całej Wielkopolski, którzy pomyślnie przeszli przez niełatwe etapy: szkolny i rejonowy. Za test uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 50 punktów, tytuł laureata otrzymali ci, którzy zdobyli min.42 punkty. Udało się to 104 finalistom. W tym gronie jest Piotr Prymas, który zakończył zmagania z wynikiem 46 punktów. To ogromny sukces – efekt solidnej pracy i bardzo dużej wiedzy. Gratulujemy serdecznie Piotrowi i Pani Elizie Kosmalskiej.

5 marca w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie sto czterdzieścioro ośmioro gimnazjalistów walczyło w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Na napisanie wypracowania z wykorzystaniem konkursowych lektur mieli sto dwadzieścia minut. Wybierali między esejem a rozprawką. By uzyskać tytuł laureata, trzeba było zdobyć min. 42 punkty. Z wielką przyjemnością informujemy, że udało się to 36 uczniom w tym Paulinie Bąk – podopiecznej Pani Anny Poprawskiej. Wysoko, bo na 44 punkty, oceniono pracę Pauliny, w której rozwijała myśl Paulo Coelho „Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć, miesza nam w głowach”. Gratulujemy serdecznie.

 Paulina Bąk i Piotr Prymas Paulina Bąk i Piotr Prymas

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 35