TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek, znany także jako zapusty, to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Wedle tradycji w tym dniu dozwolone jest objadanie się słodkościami – przede wszystkim pączkami i faworkami. Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Zarząd Samorządu Uczniowskiego dobrze zna tradycję tłustego czwartku, więc - mając na uwadze pomyślność pracowników Szkoły oraz koleżanek i kolegów – zaproponował upieczenie ciast i sprzedawanie ich 3 marca w Szkole. Dochód zasilił konta klas. Pięknie dziękujemy Zarządowi Samorządu Uczniowskiego za wspaniały pomysł, a mamom i babciom za pyszne domowe ciasta.

FOTORELACJA

 
PROJEKT "CZYTAM, WIĘC JESTEM" - KL.I-III SP

Uczniowie klas I – III SP w I półroczu realizowali projekt: Czytam, więc jestem! Dzieci słuchały różnych tekstów przygotowanych przez wychowawców. Wykonywały prace plastyczne, w których przedstawiały ulubionych bohaterów książek. Projektowały i tworzyły zakładki do książek. Pisemnie wypowiadały się na temat: Dlaczego warto czytać książki? Wybrane wypowiedzi zostały umieszczone w szkolnej gazetce. Miały też możliwość zapoznania się z różnorodnymi czasopismami dla dzieci. Jednym z zadań było także gromadzenie książek, czasopism i różnych przedmiotów związanych z ulubieńcem najmłodszych – Kubusiem Puchatkiem. Każda klasa oglądała zgromadzone eksponaty, dzieci opowiadały o przyniesionych przedmiotach, wysłuchały też fragmentów opowiadań o Kubusiu i jego przyjaciołach. Dużą niespodzianką dla uczniów była przygotowana przez wychowawczynie w piątkowe popołudnie na korytarzu szkolnym kolorowa i pokaźna wystawa pod hasłem LUBIMY CZYTAĆ. Znalazły się na niej zgromadzone przez dzieci wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej eksponaty związane z Kubusiem Puchatkiem. Zaproszone na wystawę dzieci mogły porównać różne wydania książek, odczytać daty  wydań, nazwiska ilustratorów, podziwiać różnorodne przedmioty i przytulać się do maskotek. Oglądanie wystawy bardzo się dzieciom podobało, dało im wiele radości i, miejmy nadzieję, zachęciło do poznawania losów Kubusia Puchatka.

FOTORELACJA

 
MISTRZOSTWA GIMNAZJALISTÓW W TENISIE STOŁOWYM

2 marca w Nowym Belęcinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Naszą Szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. W rozgrywkach dziewcząt Aneta Stachowska zajęła III miejsce, czym zapewniła sobie udział w zawodach rejonowych, które zostaną rozegrane w Bodzewie 11 marca, a Monika Baum była piąta. Chłopcy uplasowali się na miejscach V – Mateusz Karolczyk, VII – Mikołaj Domagała i XIV – Jakub Mazankiewicz. W zawodach startowało czternaście dziewcząt i osiemnastu chłopców.

FOTORELACJA

 
KLASOWE ZDJĘCIA

2 marca wszyscy uczniowie wraz ze swymi wychowawcami stanęli przed obiektywem aparatu fotograficznego. Wzorem lat minionych pracownik firmy MAWI robił klasowe zdjęcia, które – jak wiadomo – są wspaniałą pamiątką ze szkolnych lat. Zainteresowani i lubiący rolę modela skorzystali z okazji i pozowali do zdjęć legitymacyjnych bądź portretowych.

 
ZBIÓRKA NAKRĘTEK - DRUGA TURA

28 lutego odbyło się drugie ważenie plastikowych nakrętek zbieranych na rzecz cierpiącego na przykurcze ścięgien Achillesa Jakuba Matuszaka z Grodziska w gminie Piaski. Tym razem zebraliśmy 206,4 kg, czyli w sumie (w dwóch turach) 429,4 kg. Rekordziści to klasa Va, która uzbierała 33,2 kg, na drugim miejscu uplasowali się z wynikiem 24 kg uczniowie klasy VIb, a na trzecim uczniowie klasy IVb, którzy przynieśli 23,1 kg nakrętek z plastiku. Wszystkich uczniów prosimy o zrozumienie szczytnej idei akcji i o mobilizację. Kolejna zbiórka – 31 maja.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 35 z 35