Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801287

Śnieg

"SEKRETY PANA KLEKSA"

9 marca (w środę) gościliśmy w naszej Szkole aktorów z Zespołu Teatralnego Grupa T z Torunia. Artyści wystąpili dla uczniów klas I-III SP. Zaprezentowali przedstawienie pt. „Sekrety Pana Kleksa”. Spektakl poruszał problemy uzależnienia od papierosów i alkoholu oraz właściwego zachowania wobec starszych. Aktorzy w zabawny sposób pokazali, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Uczniom przedstawienie bardzo się podobało. Żywo reagowali na to, co działo się na scenie i chętnie uczestniczyli w proponowanych przez aktorów zabawach.

FOTORELACJA

 
WIOSENNA SUPERKLASA

4 marca trzyosobowe reprezentacje każdej z klas wykonywały kolejne – tym razem wiosenne – zadanie w ramach konkursu SUPERKLASA. Pierwszoklasiści pracowali nad kwiatkiem, drugoklasiści ozdabiali motyla, uczniowie klas III i IV mieli za zadanie wykonać motyla, a ich koledzy z klas V i VI dudka. Gimnazjaliści przedstawiali wiosenne drzewo, a uczniowie klas 2. i 3. Gimnazjum wiosennie ozdabiali gałęzie. Prace zdobią patio i przywołują wiosnę, za którą wszyscy bardzo tęsknimy.

Komisja oceniła prace. Oto wyniki: kl.I-III SP – Ic:6p., IIa:5.75p., Ia i IIIb:5.5p.; kl.IV-VI SP – Va:5.75, IVb i VIb: 5.25, VB i VIa: 5p.; kl.I-III G – 1ga: 5.75p., 2ga: 5.5p., 3gb: 5.25p.

FOTORELACJA

 
POWIATOWE MISTRZOSTWA SP W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

7 marca w Nowym Belęcinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Martyna Burdzicka zajęła I miejsce i awansowała do zawodów rejonowych, które odbędą się 28 marca w Śmiglu. Amelia Kuźniak była czwarta, a Paulina Woźniak siódma. Startowało czternaście dziewcząt. W gronie chłopców, których było dwudziestu jeden, najlepiej wypadł Bartosz Kowalski, który zajął siódme miejsce. Wojciech Owsianny zakończył zmagania na dziewiętnastym miejscu, a Jakub Kośmider na dwudziestym.

FOTORELACJA

 
PAULINA BĄK LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

5 marca w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie sto czterdzieścioro ośmioro gimnazjalistów walczyło w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Na napisanie wypracowania z wykorzystaniem konkursowych lektur mieli sto dwadzieścia minut. Wybierali między esejem a rozprawką. By uzyskać tytuł laureata, trzeba było zdobyć min. 42 punkty. Z wielką przyjemnością informujemy, że udało się to 36 uczniom w tym Paulinie Bąk – podopiecznej Pani Anny Poprawskiej. Wysoko oceniono pracę Pauliny, w której rozwijała myśl Paulo Coelho „Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć, miesza nam w głowach”. Gratulujemy serdecznie.

 
MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE - GIMNAZJALISTKI

5 marca o tytuł Mistrzyń Szkoły w Siatkówce walczyły gimnazjalistki. Rywalizowały według zasady każdy z każdym. Nie brakowało niespodzianek i emocji. Zwyciężyły reprezentantki klasy 2ga: Magdalena Dudziak, Daria Walkowiak, Weronika Kosmalska, Julita Triler, Żaneta Fischer i Monika Konopka. Srebro przypadło dziewczętom z 3ga, a brąz zawodniczkom z 3gb.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 35