ZAJĘCIA W IZBIE REGIONALNEJ

13 grudnia uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką Pań E.Maśląki i S.Pietrowicz  odwiedzili Izbę Regionalną w Pawłowicach. Gdy jedna grupa poznawała bożonarodzeniowe zwyczaje i wykonywała choinkowe ozdoby, druga, spacerując, podziwiała okazały pałac Mielżyńskich i park oraz gościła w bibliotece, gdzie dzieci poznały ciekawą opowieść zimową. Następnie zespoły zamieniły się zadaniami. Na zakończenie obie klasy udekorowały choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami i stanęły do pamiątkowego zdjęcia. Paniom pracującym w Izbie Regionalnej i bibliotece dzieci złożyły świąteczne życzenia i podziękowały za ciekawe zajęcia. W prezencie obie klasy otrzymały piękne świąteczne bombki i choinki wykonane z papieru

FOTORELACJA

 
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

13 grudnia – w dniu spotkań rodziców z nauczycielami – Samorząd Uczniowski zorganizował świąteczny kiermasz. Członkowie Zarządu sprzedawali, zbierając na sprzęt nagłaśniający, piękne ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów i ich rodziców, opłatki, sianko pod obrus na wigilijnym stole, kartki świąteczne oraz płyty „Kolędujmy wszyscy wraz…” z pastorałkami i kolędami nagranymi przez absolwentki i uczniów Szkoły oraz Pana D.Nowackiego. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem rodziców i pracowników Szkoły. Na konto Samorządu Uczniowskiego wpłynęło 830 złotych, za co uczniowie wszystkim, którzy się do tej kwoty dołożyli, pięknie dziękują.

FOTORELACJA

 
DZIEŃ PIERNIKA

12 grudnia był w naszej Szkole Dniem Piernika. W tym roku uczniowie samodzielnie (jedynie pod opieką dorosłych) upiekli i ozdobili świąteczne pierniki. Koleżanki i koledzy oraz pracownicy Szkoły mogli za symboliczną kwotę skosztować tego świątecznego wypieku. Całkowity dochód ze sprzedaży pierników został przeznaczony na działalność Samorządu Uczniowskiego.

autor: Sławomira Praczyk  autor: Sławomira Praczyk  autor: Sławomira Praczyk

 
WIZYTA W TEATRZE NOWYM W POZNANIU

Bardzo miło niedzielne popołudnie i wieczór (11 grudnia) spędzili gimnazjaliści, którzy pojechali do Poznania, aby w Teatrze Nowym obejrzeć spektakl pt. „Obsługiwałem angielskiego króla”. Nim dotarli do teatru, na Starym Rynku podziwiali pięknie podświetlone lodowe dzieła sztuki, które powstały podczas Festiwalu Rzeźby Lodowej. Atmosfera adwentowego jarmarku, który odbywał się przy poznańskim ratuszu, dała uczniom namiastkę zbliżających się Świąt. Najważniejsza i najbardziej emocjonująca była jednak wizyta w teatrze. Wszyscy poczuli niezwykłą atmosferę tego miejsca. Losy Jana Dziecię – bohatera powieści B.Hrabala - przeniesione na scenę przez Piotra Cieślaka, doskonale zagrane przez aktorów Teatru Nowego, skupiały uwagę widzów przez dwie i pół godziny. Wspaniała muzyka grana na żywo, pomysłowa, choć prosta scenografia, interesujące kostiumy, budująca niepowtarzalny klimat gra świateł sprawiły, że ta komedia na długo zapisze się w pamięci widzów. Spektakl nie tylko bawił, ale i zmuszał do refleksji, bowiem główny bohater, znalazłszy się w obliczu nieuchronnej śmierci, rozpatruje swoje życiowe sukcesy i porażki. A nie wszytko w jego życiu układało się pomyślnie, zawierane kompromisy – nawet te, które dyktowane były szlachetnymi porywami serca – obracały się przeciw niemu. Za niesłuszne wybory wystawiono mu słony rachunek… „Wszyscy jesteśmy uwikłani w historię - uważa reżyser Piotr Cieślak.- Nosimy w sobie albo winy własne albo naszych ojców, ale nikt nie przebywa na tym świecie bezkarnie. Hrabal to pięknie pokazuje na przykładzie takiego Everymana, Jana Dziecię.” Kto nie pojechał i przedstawienia nie widział, niech żałuje… Tak uważają i organizatorki wyjazdu – Panie C.Glapiak i A.Poprawska, i wszyscy jego uczestnicy.

FOTORELACJA

 
ZWINNE WIEWIÓRKI NA RAJDZIE MKOŁAJKOWYM

Gromada zuchowa „ZWINNE WIEWIÓRKI”, działająca od października przy naszej Szkole, wraz z druhnami Agnieszką Andrzejewską – Śmiejczak i Sławą Pietrowicz po raz pierwszy uczestniczyła w sobotnio – niedzielnym RAJDZIE MIKOŁAJKOWYM, który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie. Grupa zuchów licząca 29 osób zjawiła się na miejscu zbiórki o godzinie 10:00. Po zakwaterowaniu wszystkie uczestniczące w rajdzie gromady spotkały się na apelu, podczas którego dowiedziały się, jakie czekają je zadania. Pierwsze odbywało się na dworze, w pobliskim lesie. ZWINNE WIEWIÓRKI, podzielone na trzy grupy, musiały odnaleźć zagubione sanie św. Mikołaja. To nie było łatwe, ale dzielne zuchy w każdym z siedmiu odwiedzonych punktów sprawnie wykonały przydzielone zadania i w efekcie odnalazły sanie, zdobywając najwyższą liczbę punktów. Troszkę zgłodniałe wróciły do obozu i z wielkim apetytem zjadły pyszny obiad. Później czekały na dzieci  kolejne zadania. Trzeba było przygotować kolorowe kartki świąteczne, plakaty informujące o zwyczajach świątecznych w innych państwach (nam przypadły Węgry i Rosja) oraz układ choreograficzny do piosenki zimowej. Dzieci pracowały z dużym zapałem, dobrze się przy tym bawiąc. Około godziny 18-tej samodzielnie przygotowały kanapki, które z apetytem zjadły na kolację. Wieczorem wszystkie gromady spotkały się na „świecowisku”, podczas którego prezentowały swoje prace i taneczne układy. Były też pląsy, zuchowe okrzyki i wspólne śpiewanie piosenek. Sobotni dzień zakończyło oglądanie filmu. Potem była już tylko cisza nocna. Niedzielny poranek przywitał zuchy pobudką. Po porannej toalecie zuchy samodzielnie przygotowały śniadanie, a po nim zabrały się do porządkowania miejsca zakwaterowania. Rajd zakończył się apelem, na którym wszystkie gromady otrzymały mikołajkowe upominki i słodki poczęstunek. ZWINNE WIEWIÓRKI podziękowały za miło spędzony czas i wręczyły druhnom i druhom (opiekunom innych gromad) kartki ze świątecznymi życzeniami. Dzieci wróciły do domów zadowolone i pełne wrażeń.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 24