Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2209538

Śnieg

SUKCESY SZKOLNEJ ŻEŃSKIEJ DRUŻYNY PIŁKI NOŻNEJ

Na pozaszkolnej arenie sportowej często z sukcesami prezentują się dziewczęta, które pod okiem P.M.Kasprzyk trenują piłkę nożną. 4 listopada w Święciechowie brały udział w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Halowej Piłce Nożnej Kobiet, gdzie zajęły III miejsce, a 9 listopada startowały w Kościanie w II etapie (czyli w półfinale wojewódzkim) Turnieju Coca-Cola Cup, w którym wywalczyły II miejsce. M.Dudziak, A.Bartkowiak, J.Triler, H.Glapiak, P.Woźniak, W.Zdziebkowskiej, W.Jankowskiej, K.Konkiewicz, W.Sawickiej i N.Bassie oraz Pani M.Kasprzyk gratulujemy.

 
AWANS TENISISTEK STOŁOWYCH DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH

14 listopada w Śmiglu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Startowało w nich dziesięć drużyn. Nasze reprezentantki, podopieczne Pana Jakuba Knasiaka: Martyna Burdzicka i Amelia Kuźniak oraz rezerwowa Karolina Woźniak zajęły II miejsce, pokonując drużynę z Krzywinia, a przegrywając tylko z zespołem gospodarzy. Najradośniejsza jest wiadomość, że dziewczęta wywalczyły awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w grudniu w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA

 
ŚRODOWISKOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Społeczność naszej Szkoły, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Kąkolewa i okolicznych miejscowości swój patriotyzm zamanifestowali już w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. 10 listopada o godzinie 18.00 rozpoczęła się okolicznościowa wieczornica. Wszystkich zebranych serdecznie powitała Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak. Następnie Dyrektor Alina Żalik w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę zebranych m.in. na rangę 11 listopada oraz na obowiązek kultywowania tradycji i doceniania dokonań przeszłych pokoleń. Uroczystość uświetniły występy lokalnych zespołów. Jako pierwsi zaprezentowali się członkowie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Kąkolewo, którzy zatańczyli i zaśpiewali, pokazując bogactwo i piękno rodzimego folkloru. Po nich patriotyczne utwory zaśpiewały chóry „Senior” i „Wrzos”. Swoją cegiełkę do obchodów Święta Niepodległości dołożyli też uczniowie. W części artystycznej przypomnieli polskie drogi do wolności. Fakty z historii pozwoliły zrozumieć i docenić poświęcenie przodków. Spektakl wyreżyserowany przez Panie Cecylię Glapiak i Martynę Sowińską był jednak nie tylko lekcją historii czy patriotyzmu. Gromkie brawa młodzi wykonawcy otrzymali przede wszystkim za wzruszenia, jakich dostarczyli oraz za bardzo wysoką jakość występu. Szczególnie za serce chwytała muzyka. Szkolny chór i solistów: Magdalenę Katarzyńską, Weronikę Kosmalską, Mikołaja Woźniaka i Pawła Kretschmera przygotował Pan Dominik Nowacki. O wystrój sceny zadbały Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa. Dopełniającą treść prezentację slajdów pomógł przygotować Pan Dariusz Maćkowiak. Zgodnie ze szkolną tradycją wieczornica zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni. Mistrzowsko wykonana na zakończenie spektaklu przez Magdalenę Katarzyńską piękna pieśń o ojczyźnie długo będzie z pewnością brzmiała w uszach uczestników uroczystości. Oby też jak najmocniejsza była podsycona przez nią identyfikacja z rodzinnym krajem.

FOTORELACJA 1

FOTORELACJA 2

 
SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE DOTYCZĄCE WAD POSTAWY I OTYŁOŚCI

7 listopada uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej wzięli udział w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym, którego celem było zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów w zakresie wad postawy i otyłości. Prelekcja odbyła się w ramach realizacji powiatowego programu zdrowotnego „Profilaktyka wad postawy i otyłości dla dzieci szkoły podstawowej klas IV”. Panie prowadzące spotkanie zaprezentowały dzieciom rozmaite wady postawy i wskazały ich przyczyny. Mówiły też, jak korygować nieprawidłową postawę. Sporo uwagi poświęciły też otyłości. Jako główną przyczynę wskazały nieprawidłowe żywienie. Wyjaśniły dzieciom, jakie błędy żywieniowe popełniają. Prezentując piramidę żywienia, zachęciły do zdrowego odżywiania się. Wyraźnie zwróciły też uwagę na ogromną rolę aktywnego stylu życia. Po spotkaniu edukacyjnym wszyscy czwartoklasiści zostali przebadani pod kątem wad postawy i otyłości.

 
DZIEŃ KANAPKI

7 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego był w naszej Szkole Dniem Kanapki. Uczniowie nie musieli przynosić śniadania z domu, mogli kupić przygotowane pod kierunkiem szefostwa Samorządu Uczniowskiego kanapki. Nie dość, że bardzo ładnie wyglądały, ale i doskonale smakowały. Kupiło je wielu uczniów i pracowników Szkoły, wspierając tym samym zbiórkę na sprzęt grający na szkolnych dyskotekach.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 17 z 17