SUPERKLASA - KANAPKI

21 października po lekcjach trzyosobowe drużyny wykonywały zadanie w ramach konkursu SUPERKLASA. Polegało ono na wykonaniu z materiałów papierniczych 3-4 kolorowych, zdrowych kanapek. Uczniowie wykazali się pomysłowością, nie tylko spełnili wymogi zadania, ale również zadbali o atrakcyjność kanapek. Z warzyw powstały koty, grzyby, motyle, lwy, a nawet ludziki…  Kanapki można oglądać na wystawie przygotowanej na parterze Szkoły. Wkrótce poznamy wyniki!

FOTORELACJA
 
SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE

19 października uczniowie klas 5. i 6. Szkoły Podstawowej oraz 1. i 2. Gimnazjum wzięli udział w spotkaniach profilaktycznych dotyczących walki z uzależnieniami. Rozmawiali o problemach z alkoholem, papierosami i narkotykami. Wiedzą już, gdzie i do kogo zwrócić się w przypadku problemów. Chętnie odgrywali scenki, które uczyły asertywności. Podawali również własne propozycje rozwiązań różnych niełatwych sytuacji. To była dla młodzieży ważna i potrzebna lekcja.

 
GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

20 października w Osiecznej odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Drużynowym tenisie Stołowym.

WYNIKI DZIEWCZĄT:

1. miejsce - Osieczna I - (Klaudia Krajewska, Angelika Krajs),

2. miejsce - Osieczna II - (Julia Borowska, Daria Rogalewicz),

3. miejsce - Kąkolewo I - (Agnieszka Bartkowiak, Magdalena Dudziak),

4. miejsce - Kąkolewo II - (Paulina Woźniak, Wiktoria Sawicka),

Naszą rezerwę stanowiły Wiktoria Jankowska i Natalia Bassa.

WYNIKI CHŁOPCÓW:

1. miejsce - Kąkolewo I - (Mateusz Karolczyk, Jakub Mazankiewicz),

2. miejsce - Kąkolewo II - (Mikołaj Domagała, Marek Mazankiewicz), Jakub Jagłowski – rezerwowy,

3. miejsce – Osieczna I - (Marek Walenczewski, Szymon Woźny),

4. miejsce - Osieczna II - (Bartosz Nowakowski, Wojciech Wawrzyniak).

Trzy pierwsze drużyny z każdej kategorii uzyskały awans do zawodów powiatowych. Gratulujemy tenisistkom i tenisistom oraz Panu Jakubowi Knasiakowi.

FOTORELACJA

 
JUBILEUSZ ZWIĄZKU EMERYTÓW, RENCISTÓW i INWAIDÓW Z KĄKOLEWA

Piętnastolecie istnienia obchodził niedawno Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kąkolewa. Z tej okazji 19 października 2011r. zorganizowano spotkanie członków koła. Uroczystość swoją obecnością uświetnili m. in.: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna - Pan Stanisław Glapiak, Dyrekcja Zespołu Szkół w Kąkolewie - Panie Alina Żalik i Cecylia Glapiak oraz proboszcz kąkolewskiej parafii – ksiądz Ryszard Kuchta. Na sali wiejskiej pojawiło się wielu seniorów. Przewodniczący Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kąkolewa krótko przedstawił historię kąkolewskiego koła i największe sukcesy członków. Najaktywniejsi działacze zostali nagrodzeni specjalnymi odznaczeniami. Po części oficjalnej oddano głos uczniom naszej Szkoły. Pod kierunkiem Pań Sylwii Walenciak i Bogny Rzetelskiej oraz Pana Dominika Nowackiego przygotowali uwspółcześnioną wersję „Kopciuszka” braci Grimm. Scenografię do baśni przygotowała Pani Małgorzata Suszek. W części artystycznej znalazły się też pokazy taneczne ( m.in. cha-cha i walc) oraz muzyczne. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Po zakończeniu inscenizacji uczniowie zaprosili seniorów do wspólnego tańca. Członkom Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów życzymy kolejnych jubileuszy, zdrowia oraz pogody ducha.

 
KONKURS RECYTACJI PSALMÓW

18 października o godz. 14.00 rozpoczął się adresowany do uczniów klas piątych i szóstych konkurs recytacji psalmów. Jego organizatorem był Pan Michał Żygadło. Uczniowskie prezentacje oceniały Panie polonistki: Cecylia Glapiak, Anna Poprawska i Martyna Sowińska. W konkursie udział wzięło jedenaścioro uczniów. Zwyciężyły Katarzyna Kretschmer – w grupie szóstoklasistów i Natalia Zamelek – w gronie piątoklasistów. Dziewczęta będą reprezentowały naszą Szkołę w etapie wojewódzkim. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 30