WOŚP w naszej Szkole

 9 stycznia w naszej Szkole od 15.00 do 17.30 grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 19. Finał przyciągnął bardzo wiele osób. Wszyscy chętnie wspierali zbiórkę funduszy na sprzęt medyczny dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Tego dnia na szkolnej scenie wystąpili: uczniowie klas I-III SP, zespół Respekt, uczestnicy VI Międzyszkolnego Konkursu Śpiewaczego i dziewczęce zespoły taneczne. Pięknie i grali, i śpiewali, i recytowali, i tańczyli. Chętne dzieci zaśpiewały kolędy. Przez cały czas czynna była kawiarenka, w której sprzedawano domowe ciasta - wypieki mam, babć, gimnazjalistek i pracowników Szkoły. Wiele osób skorzystało z usług fryzjerskich i kosmetycznych świadczonych przez Panie Ewelinę Przybyłę, Bogumiłę Pawlak i Patrycję Tobołę oraz z porad prawnych, których udzielał Pan Marcin Barczyk. Uczennice klas 3. Gimnazjum wykonywały makijaże i malowały paznokcie. Można też było nabyć prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej Szkoły i książki o gminie Osieczna. Szkolny finał WOŚP zakończyło światełko do nieba. Wszystkim: rodzicom, nauczycielom, uczniom, pracownikom firmy KANBUD - za włączenie się do organizacji 19. Finału WOŚP oraz za wsparcie zbiórki pieniędzy podziękowała Dyrektor Zespołu Szkół - Pani Alina Żalik, która imprezę prowadziła. Uwaga: zebraliśmy 6275, 85 zł.

FOTORELACJA

 
KONKURS ŚPIEWACZY

5 stycznia 2011 r. odbył się w naszej Szkole VI Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy. Czterdzieścioro uczniów z siedmiu szkół rywalizowało w czterech kategoriach, śpiewając kolędy, pastorałki i piosenki o zimie. Ich występy oceniało jury w składzie: Pani Alina Żalik, Pani Alicja Ziegler oraz Pan Zbigniew Schulz. W roli konferansjerów wystąpili Weronika Kosmalska i Klaudiusz Jaraczewski. Wszystkie występy były piękne i doskonale przygotowane. Wszyscy uczestnicy Konkursu zasłużyli na gromkie brawa. Jury zadecydowało o następującym przydziale miejsc:

Klasy I-III SP: I miejsce – Mikołaj Woźniak, II miejsce – Anna Michałowicz, III miejsce – Daniel Kędziora.

Klasy IV-VI SP: I miejsce – Dorota Sierszeń, II miejsce – Piotr Głowacz, III miejsce – Sandra Urbaniak.

Klasy I-III G: I miejsce – Bartosz Dwornik, II miejsce – Matylda Hołoga, III miejsce – Weronika Kosmalska.

Zespół śpiewaczy: I miejsce – Śpiewające nutki, II miejsce – Respect, III miejsce – Ósemki.

Grand Prix, czyli nagrodę dla mistrza, przyznano Magdalenie Katarzyńskiej.

Wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Prętkowska, Karolina Kobylańska, Monika Rzepecka, Zofia Nowaczyk, Joanna Michałowicz i Wiktoria Piotrowiak.

Nagrody dla konkursowiczów ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – P.S.Glapiak oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Kąkolewie – P.A.Żalik. Organizacją Konkursu zajęli się Pani A.Poprawska i P.D.Nowacki.

FOTORELACJA

 
WOŚP w naszej Szkole

 Społeczność Zespołu Szkół w Kąkolewie
serdecznie zaprasza
wszystkich Ludzi dobrej woli i gorącego serca
na koncert
XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
który zagra w patio Szkoły w niedzielę 9 stycznia.
Gramy dla chorych dzieci od godziny 1500.

 

 

W programie:

1500 - Powitanie
1505 - Najmłodsi śpiewają najpiękniejsze kolędy - otwarty konkurs dla dzieci szkolnych i przedszkolnych
1540 - Koncert zespołu RESPEKT
1610 - Prezentacje artystyczne przygotowane przez uczniów klas I-III
        - Piosenki zimowe, kolędy i pastorałki w wykonaniu uczestników VI Międzyszkolnego Konkursu
          Śpiewaczego

A ponadto:

- porady prawne w sprawach jak najbardziej poważnych,
- usługi fryzjerskie świadczone przez dwie mistrzynie grzebienia,
- usługi kosmetyczne dla osób dojrzałych i młodzieży,
- możliwość skosztowania domowych wypieków, wypicia aromatycznej kawy i rozgrzewającej herbaty,
- możliwość nabycia prac plastycznych wykonanych przez uczniów ZS,
- wspólne wysłanie ŚWIATEŁKA DO NIEBA.

Całkowity dochód z koncertu przekazany zostanie do sztabu głównego WOŚP.

 
KOŁO FILMOWE

Pierwsze spotkanie kola filmowego odbyło się w listopadzie. Grupka pasjonatów zdobywała wiedzę na temat filmu Andrzeja Wajdy „ Katyń”. Pracując w grupach, gimnazjaliści próbowali poznać historię zbrodni oraz zinterpretować symboliczne fragmenty filmu. Na koniec mieli możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego, który gromadził wspomnienia ludzi związanych z Katyniem. W grudniu młodzi zapaleńcy przyjrzeli się bliżej komedii, poznali historię tego gatunku, obejrzeli konstrukcje pierwszych teatrów i stroje aktorów. Popołudniowe chwile umiliła im projekcja polskiej komedii „Kołysanka” w reżyserii Juliusza Machulskiego. Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne spotkanie.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 13 z 13