NAUKA PŁYWANIA

Uczniowie klas piątych w ramach czwartej godziny wychowania fizycznego uczyli się pływać. Zajęcia na Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie prowadzili: Pani M.Kasprzyk i Pan M.Bańkowiak – z grupą potrafiącą pływać oraz instruktor z pływalni – z grupą początkującą. W opiece nad dziećmi (zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym) pomagali rodzice piątoklasistów. W wakacje, pływając w morzu, jeziorze czy basenie, uczniowie będą mogli wykorzystać zdobyte umiejętności.

FOTORELACJA

 

 
KONKURS RECYTATORSKI

15 czerwca w patio Szkoły spotkali się uczniowie klas I – III SP uczestniczący w Projekcie literacko – plastycznym „Wiersze Danuty Wawiłow”, aby recytować wiersze tej autorki. Podczas całorocznej pracy dzieci poznały biografię poetki, czytały jej wiersze, robiły metryczki książek, rozwiązywały krzyżówkę, uczyły się piosenki z tekstem autorki. W kwietniu ilustrowały wybrany wiersz, który we wtorkowe przedpołudnie miały pięknie wyrecytować. Te dwa ostatnie zadania były punktowane i decydowały o zwycięstwie. I miejsce zajęła uczennica klasy II b – Oliwia Zielińska, II miejsce – Anna Skrzypczak z III b, a na miejscu trzecim uplasowała się Wiktoria Spławska z III a. Dodatkowe wyróżnienie za najpiękniejszą recytację otrzymała Natalia Szramiak z klasy II b, a za najpiękniejszą pracę plastyczną Oliwia Zielińska również z tej klasy. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, zdobywczynie trzech pierwszych miejsc – nagrody książkowe, a  osoby wyróżnione drobne upominki. Wręczenie nagród odbędzie się 23 czerwca podczas apelu podsumowującego szkolne konkursy.

FOTORELACJA

 

 
MŁODZI GLOSUJĄ

16 czerwca w ramach akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej MŁODZI GLOSUJĄ odbyły się w naszej Szkole wybory prezydenckie. Wzięło w nich udział 115 gimnazjalistów. Wygrał Bronisław Komorowski (44 głosy), drugie miejsce zajął Janusz Korwin-Mikke (19 głosów), a trzecie Jarosław Kaczyński (17 głosów). Wybory poprzedziła kampania informacyjna. Chętni uczniowie z klas trzecich Gimnazjum pod kierunkiem Pani T.Rosińskiej wykonali prezentacje multimedialne poświęcone kandydatom na prezydenta, a Piotr Prymas przygotował gazetkę, która została umieszczona w szkolnym patio.

FOTORELACJA

 
EKO 2010 - PODSUMOWANIE KONKURSU

5 czerwca w Światowy Dzień Ochrony Środowiska podsumowano tegoroczną edycję organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Lesznie konkursów o tematyce ekologicznej. W dawnej synagodze nagrodzono laureatów XXI Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego Pejzaż i architektura Wielkopolski – EKO 2010 oraz XVI Konkursu Poetyckiego o Tematyce Ekologicznej. Wśród 842 prac plastycznych 628 autorów jury zauważyło i wyróżniło Agnieszkę Bartkowiak z 1gb, a w dziedzinie fotografii wśród 354 zdjęć 146 autorów Blankę Prałat z VIb. Dziewczęta pojechały na uroczyste podsumowanie z Panią Elizą Kosmalską, która w naszej Szkole pomaga uczniom przygotowywać prace na  konkursy plastyczno-fotograficzne. Zgromadzeni w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego mieli też przyjemność wysłuchać recitalu fortepianowego Julii Perzyńskiej, która wykonała utwory Chopina.

 
CZYTAJ KSIĄŻKI, BĘDZIESZ WIELKI

14 czerwca odbył się III Szkolny Dzień Książki. Przebiegał pod hasłem: „Poczytaj mi, przyjacielu”. Najmłodsi uczniowie z zainteresowaniem słuchali fragmentu „Przygód Kubusia Puchatka”, który przeczytali im koledzy z kl.1ga. Następnie odpowiadali na pytania quizu dotyczącego lektury oraz śpiewali piosenkę o Kubusiu i jego przyjaciołach. Reprezentanci klas IV-VI SP czytali swoim koleżankom i kolegom wybrane rozdziały zabawnych „Przygód Mikołajka”, a gimnazjaliści w ten sam sposób poznali treść pięknej książki Erica-Emmanuela Schmidta pt. „Oskar i Pani Róża”. Celem tego spotkania z książką była promocja czytelnictwa. Szkolne ściany ozdabiały plakaty reklamujące wybrane przez uczniów lektury oraz hasła wskazujące pożytki płynące z czytania. Ponadto każda klasa na potkanie przybyła z transparentem namawiającym do czytania.

Wszystkim przypominamy!

Warto czytać, ponieważ:

- Czytanie daje satysfakcję.

- Czytanie rozwija dojrzałe słownictwo.

- Dzięki czytaniu lepiej piszemy.

- Czytanie jest trudne, a trudności są potrzebne.

- Czytając, stajemy się mądrzejsi.

- Czytanie przygotowuje do zaistnienia na rynku pracy.

- Czytanie otwiera drzwi dalszej edukacji.

- Czytanie broni nas przed uciskiem.

Organizatorem Dnia Książki była Szkolna Komisja Wychowawcza.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 27